Zatkli exprezidenta Donalda Trumpa a následne prepustili na kauciu 200-tisíc dolárov

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: TASR/AP

Dňa 24. augusta 2023 bola Ameriku a svetom obojstranne zasiahnutá udalosť, ktorá zanechá trvalú stopu v dejinách. Donald Trump, bývalý prezident Spojených štátov amerických, bol zatknutý vo väznici v okrese Fulton, v štáte Georgia, v súvislosti s obvineniami z pokusu o zvrátenie výsledkov prezidentských volieb z roku 2020. Udalosť, ktorá nasledovala po týždňoch politických napätí a kontroverzií, zanechala mnoho ľudí v šoku.

 

Čo je ešte viac pozoruhodné, po zatknutí Donalda Trumpa bola zhotovená historicky prvá fotografia bývalého amerického prezidenta pre potreby polície. Táto fotografická záznamná udalosť vyvolala mnoho reakcií v médiách a verejnosti. Bolo to ako symbolické vyznačenie konca éry, v ktorej sa Trump stal jedným z najkontroverznejších prezidentov v histórii USA.

Zatknutie bývalého prezidenta bolo sprevádzané ohlasmi a komentármi z celého sveta. Trumpa prepustili na kauciu vo výške 200-tisíc dolárov, čo je sumou, ktorú musel zaplatiť ako záruku svojej prítomnosti na súde. Následne sa vydal späť na letisko, kde sa plánoval dostať domov do New Jersey.

Podľa miestnych predstaviteľov v meste Atlanta ide o vôbec prvú policajnú fotografiu bývalého prezidenta Spojených štátov v histórii. Táto fotografická záznamná udalosť sa stala súčasťou bohatých dejín amerických politických škandálov a konfliktov.

Donald Trump, známy svojou nekompromisnou politickou rétorikou a kontroverznými rozhodnutiami počas svojho prezidentského mandátu, zostáva polarizujúcou postavou v americkom politickom spektre. Jeho zatknutie a následný súdny proces budú s najväčšou pravdepodobnosťou pokračovať vystavovaním tlaku na hranice amerického právneho systému a politických inštitúcií.