Veronika Remišová: Vidím, že táto volebná kampaň bude extrémne tvrdá a špinavá

Autor: Jana Kováčová
Veronika Remišová
ZDROJ FOTO: facebook.com/remisova.veronika
,,Vidím, že táto volebná kampaň bude extrémne tvrdá a špinavá. Ide im o veľa. Nejde im o Slovensko, ale o miliardy, od ktorých sme ich odstrihli,“ začala slovami svoj príspevok na sociálnej sieti Veronika Remišová.
Podľa jej slov, akurát SmeroHlas vykrikuje o investičnom dlhu Slovenska je čistá drzosť. V kampani si Pellegriniho úderka očividne dovolí naozaj všetko a klamstvo je ich pracovnou metódou. Celých 12 rokov mali eurofondy na starosti a pre zlepšenie ich systému nespravili nič. Výsledkom ich práce je skrachovaný program, prepadnuté stámilióny eur, korupčné kauzy a utajené projekty, ktoré vyšetruje Európska prokuratúra a NAKA. Kde bol bývalý ústredný riaditeľ kancelárie ZMOS-u pán Kaliňák, keď sa za vlády Fica a Pellegriniho tunelovali eurofondy, ktoré mali ísť do regiónov? Prečo mlčal, keď mali regionálny rozvoj na starosti Pellegrini a Raši a nestavali a neopravovali školy, škôlky, keď vyše 400 obcí zostalo bez bezpečného prístupu k pitnej vode? To si bývalé kádre Smeru a dnes politici Hlasu myslia, že z toho sa im podarí vyvliecť? Tri volebné obdobia, čo boli vo vláde, kašľali na regióny, mestá a obce a peniaze dostal len ten, kto patril k systému „našich ľudí“.
,,Investičné dlhy, ktoré zostali Slovensku po vláde SmeroHlasu, my intenzívne riešime. Z eurofondov sme podporili vytvorenie viac ako 11 000 miest pre deti v materských školách, podporili sme takmer 600 základných škôl a vyše 104 000 miest pre žiakov ZŠ, vyhlásili sme výzvy za 145 miliónov eur na cesty II. a III. triedy…,“ uviedla.
Podľa Remišovej, po prvý raz v histórii, pre obce a mestá vybojovali 20-miliónový balík, aby si z dotácií mohli opraviť svoje chodníky a miestne cesty. ,,A za to nám ďakujú aj starostovia z radov súčasnej opozície. To isté platí pri najnovšom balíku 127 miliónov eur, ktoré si rozdelí 1 500 miest a obcí ako kompenzáciu výdavkov súvisiacich s migračnou krízou. Toto sme pre naše mestá a obce vybojovali v Bruseli. My nerobíme rozdiel, či je starosta z tej alebo onej strany. Keď ide o pomoc ľuďom, politikárčenie musí ísť bokom. Takto však mentálny svet Hlasu nefunguje. Nechápu to, a preto radšej len útočia,“ dodala.