Na zhromaždení pre prezidentku Čaputovú vystúpia Šimečka, Vallo, Droba, Tormová, Čekan, Stanke a ďalší

Autor: Jana Kováčová
Zuzana Čaputová
ZDROJ FOTO: facebook.com/zcaputova

Na verejnom zhromaždení na podporu prezidentky Zuzany Čaputovej, ktoré sa uskutoční v piatok 14. apríla na Hodžovom námestí v Bratislave, vystúpi podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka, primátor Bratislavy Matúš Vallo, bratislavský župan Juraj Droba, moderátorka Kristína Tormová, vedec Pavol Čekan, herec Richard Stanke, či zástupkyňa študentov a študentiek Zuzana Hozlárová a ďalšie osobnosti verejného života.

 

,,Prezidentka Zuzana Čaputová postupne ukončuje štvrtý rok svojho funkčného obdobia. Za ten čas čelila množstvu vulgarizmov a osobných útokov na ňu aj jej deti. Urážky ako „potkan“, „rozzúrená doga“ či „ohrdnutá panička a slúžka americkej ambasády“ počúvala pravidelne od politických oponentov, ale často aj na protestoch priamo pred Prezidentským palácom. Sme presvedčení, že naša prezidentka si pred svojim sídlom zaslúži počuť aj slová podpory,” vyhlásil Šimečka.

 

Ako doplnil, Zuzana Čaputová vždy stála na strane demokracie, ľudských práv a dodržiavania zákonov. ,,Teraz je čas, aby sme sa aj my postavili na jej stranu, a ukázali, že v tom nie je sama. Nenechajme si ukradnúť námestia tými, ktorí len vulgárne kričia a útočia. Stretnime sa pred Prezidentským palácom a vyslovme spolu jedno jasné, zreteľné „ďakujeme“, uzavrel Šimečka.

 

Verejné zhromaždenie na podporu prezidentky Zuzany Čaputovej pod názvom “Sme s vami, pani prezidentka” sa uskutoční v piatok 14.4. o 17:00 pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí.