Stane sa Martin Královič nočný primátor Bratislavy, hlavným štátnym tajomníkom ministerstva vnútra?

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: youtube

Martin Královič, momentálne poradca bratislavského primátora pre bezpečnosť, sa má stať novým hlavným štátnym tajomníkom ministerstva vnútra. Túto informáciu priniesol Denník N. Královič sa k svojej nominácii zatiaľ nevyjadril. „V tejto chvíli sa nebudem k ničomu vyjadrovať,“ reagoval Královič.

 

Na čele ministerstva vnútra je momentálne premiér Ľudovít Ódor spolu so štátnymi tajomníkmi Tomášom Opartym a Ľubomírom Šablicom. Martin Královič by mal nahradiť Ľubomíra Šablicu.

V prípade potvrdenia sa Martin Královič bude zaoberať rôznymi oblasťami pôsobnosti ministerstva, ako sú hasiči a záchranné zložky, krízové situácie, nelegálna migrácia a letka ministerstva vnútra.

Královič sa začal zaoberať témou bezpečnosti ako šéf dobrovoľníkov na festivale Pohoda v roku 2010. Neskôr študoval bezpečnostný manažment na Buckinghamshire University a momentálne pokračuje vo štúdiu na Univerzite v Coventry.

Okrem toho sa Královič angažoval v organizácii protestov Za Slušné Slovensko a v minulosti zabezpečoval bezpečnosť pri rôznych podujatiach. Počas pandémie pôsobil v krízovom štábe na úrade vlády a zohral úlohu pri zabezpečení návštevy pápeža Františka na Slovensku v roku 2021.