„Halooo, vy večne „správne“ médiá a mimovládky!“: Kandidát Smeru-SSD kritizuje prezidentku Čaputovú a jej postoj k fašizmu

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Richard Glück
Kandidát Smeru-SSD za poslanca parlamentu, Richard Glück, vystúpil s kritikou voči prezidentke Zuzane Čaputovej a jej postojom k fašizmu. Vo videu zverejnenom na Facebooku sa Glück nechal počuť s otázkou, prečo médiá a vládni politici, vrátane prezidentky, podporujú a tichu podliehajú fašistickým prvkám, ktoré sa objavujú v spoločnosti. Glück taktiež upozornil na prípad, kedy vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry mal v kancelárii vyvesený nacistický hákový kríž, no na tento prípad sa podľa neho médiá a politici zvlášť nezameriavajú.

Richard Glück vo svojom vyjadrení na sociálnej sieti uviedol, že médiá a politickí aktéri často označujú všetkých, ktorí s nimi nesúhlasia, za fašistov alebo mafiu. No podľa neho, keď sa objaví dôkaz o fašistických prejavoch či symboloch u osôb spojených s politickými elitami, médiá a politici na to mlčia. Glück kritizoval aj prezidentku Zuzanu Čaputovú za jej postoj voči fašizmu, a to najmä vo svetle jej výrokov o očkovaní a vyznamenávaní osôb, ktoré spolupracovali s nacistami.

Kandidát Smeru-SSD sa takisto zamýšľa nad tým, ako by reagovala spoločnosť, ak by sa na verejnosti objavila symbolika spojená s fašizmom z inej politicko-spoločenskej sféry. Glück poukazuje na to, že ak niekto politicky slúži určitým osobám a ideológiám, môže byť označený aj za fašistu, no médiá to môžu prehliadnuť.

Glück tiež zdôraznil, že ak Slovensko chce byť právnym štátom, nemôže si dovoliť tolerovať prítomnosť ľudí so spornými prejavmi a symbolikou vo verejných inštitúciách, vrátane polície. Vo svojom vyjadrení zaznelo aj zastavenie na prípade komunikácie, v ktorej sa objavila výzva na zabitie farára.

Richard Glück v závere svojho videa vyzýva médiá, politikov a tých, ktorí tieto prípady tlmia, aby sa zamysleli nad svojím postoje a konaním.