Smer priznáva že je v názorom a politickom konflikte s prezidentkou Zuzanou Čaputovou: Treba ju vymeniť, tvrdí Fico

Autor: Lucia Peštová
zdroj foto: FB Róbert Fico

Róbert Fico na sociálnej sieti priznal, že SMER je v názorovom a politickom konflikte s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a dištancuje sa od akýchkoľvek vyhrážok politikom a ich rodinám.  Ficovi sa nepáči, že prezidentka vymenovala za nového premiéra Ľudovíta Ódora. Takzvaná úradnícka vláda ohrozuje Slovensko a jeho záujmy. 

 

Každý z nich žije v inom svete. Svet v ktorom žije Smer je Slovensko a jeho záujmy, a chcú slúžiť pod Slovenským dvojkrížom. Podľa Róberta Fica, „prezidentka slúži iným cudzím záujmom, preto ju treba v roku 2024 vymeniť, za vlasteneckú a slovenskú oddanú hlavu štátu.“

Fico šíril klamstvá o americkej agentke, Sorošovej vláde, konzultáciách s americkou ambasádou, za toto vyjadrenie, tento názor sa prezidentka Zuzana Čaputová vyhráža Róbertovi Ficovi a Smeru trestnými oznámeniami a žalobami. „Prezidentka sa za posledné 3 roky ani raz nepostavila za ľudí žijúcich na Slovensku, nezastala sa ich keď boli vládou šikanovaný počas covidu, zmarila referendom o predčasných voľbách, vláda ignorovala zdražovanie a šírenie chudoby“, uviedol Fico na sociálnej sieti.

Prezidentka expresne rýchlo podpísala nevýhodnú zmluvu o obrannej spoluprácami so Spojenými štátmi. Zaťahuje Slovensko stále hlbšie do vojny na Ukrajine a vyhlasuje, že každý kto má iný názor ako ona je zmätený a Slovensku ako krajine v ktorej žije nerozumie. Sama si nesie zodpovednosť zato,  že má viac odporcov ako podporovateľov, sa vyjadril Róbert Fico na sociálnej sieti.

 

Prečo prezidentka dva týždne kryla zlodejstvo ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana, ktorý si dal vlastnej firme Reco Recycling prideliť štátnu dotáciu vo výške 1,42 milióna eur, hoci o pridelení tejto dotácie bola informovaná.

Prečo za predsedu úradníckej vlády navrhuje viceguvernéra NBS Ľudovíta Ódora, ktorý na stredoeurópskej Sorsovej univerzite vo Viedni učí za Sorosove peniaze. Neoliberálna a progresivistická politika tohto človeka ohrozuje národné záujmy a demokraciu na Slovensku. Pani prezidentka 16 rokov pracovala v mimovládnej organizácii financovaným Sorosom, ktorý je spoluvlastníkom denníka SME.

Takzvaná úradnícka vláda prezidentky Čaputovej ohrozuje Slovensko a jeho záujmy v rozpore s princípmi parlamentnej demokracie. Ficovi je ľúto, že takúto zásadnú vec nevidí Hlas, Sociálna Demokracia, ktorý sa postavil na stranu pani Čaputovej.

Tu máme vyjadrenie pani prezidentky Zuzany Čaputovej, ktoré uviedla na sociálnej sieti.

Hlava štátu Zuzana Čaputová sa na Ficovu úroveň neznížia a nebude hrať jeho hru. je to absolútne klamstvo a zdĺhavo vysvetľovať, že okresný, krajský a napokon aj Ústavný súd sa jasne vyjadril, že tieto obvinenia sú nepodložené a prekračujú hranice politického súboja. Poslanec Fico to vie. A vie aj to, že robiť z niekoho terč svojimi nenávistnými klamstvami už na Slovensku zabíjalo.

„To, že sa Róbert Fico svojmu stíhaniu bráni politickými útokmi, zodpovedá jeho politickému štýlu, ktorý postavil na hľadaní nepriateľov a na diskreditácii tých, ktorí mu stoja v ceste.“ uviedla Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.