PS predstavilo svoju kandidátku, rovnomerne, kde polovicu tímu tvoria ženy sú ako prvý v histórii Slovenska. Hrozbou pre Slovensko je vláda Fica

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: Lucia Peštová

Progresívne Slovensko predstavilo svoju kandidátku do septembrových volieb. Cieľom PS je ponúknuť súdržný, odborný a hodnotovo jasne čitateľný tím na dosiahnutie lepšej budúcnosti pre Slovensko, uviedol predseda PS  Michal Šimečka. Chcú dať šancu  slušnej a odbornej politike s víziou do budúcnosti. Hrozbou pre Slovensko sa stále vláda Fica s extrémistami. PS nemá skúsenosť s politikou chaosu. 

 

Treba si priznať pravdu spoločnosť na Slovensku je rozdelená a trpí. Vo vzdelávaní, v zdravotnej starostlivosti, v dostupnosti bývania, v ekonomickej prosperite, tam všade sa hýbeme len veľmi pomaly a zvyšok Európy nám uteká. Politici, ktorí dostali šancu to zmeniť, zlyhali a dôveru premrhali. Ľudia sú frustrovaní, populisti a extrémisti to využívajú aby sa vrátili k moci. Podľa PS je vláda Róberta Fica dnes najväčšou hrozbou. Zastaviť Róberta Fica je nevyhnutnosť ale to nie je progres ani vízia do budúcnosti, to skúsil to aj Igor Matovič a nestačilo to.

Ľudia si môžu stále menej a menej kúpiť, vďaka nedobre financovanej práci odchádzajú do zahraničia. Slovensko sa zaseklo vo všetkých parametroch v rámci EÚ.  Je čas pohnúť krajinu vpred. Potrebujeme zastaviť odchod mladých zo Slovenska, treba im ponúknuť lepšie vzdelanie,  potrebujeme dostupnú kvalitnú zdravotnú  starostlivosť, podporu v  podnikaní, pomoc rodinám a každému, kto ju potrebuje, chceme garantovať bezpečnosť, chrániť životné prostredie,  budovať nové pracovné miesta.

„V PS chceme dať šancu slušnej a odbornej politike, s plánom pre lepšiu budúcnosť. Ľuďom chceme ponúknuť plán pre lepšiu budúcnosť Slovenska. Preto sme posledné mesiace neriešili spájania, ani samých seba, ale pracovali na programe. A preto dnes predstavujeme tím ľudí, skúsených odborníkov a odborníčok, ktorí majú čistý štít a ktorí tento plán dokážu realizovať a dotiahnuť do úspešného konca,“ zdôraznil Šimečka. Program a vízie nestačia, potrebujú ľudí ktorý to vedia zrealizovať. Potrebujú odborný a spolupracujúci tím ktorý dotiahne veci do konca.

PS ponúka ľudí s čistým štítom, ktorí nemajú osobné antipatie a dokážu spolupracovať s ostatnými a pohli Slovensko dopredu. Predstavenie tímu, rovnomerne ženy a muži, prvýkrát v dejinách Slovenska, ešte žiadna strana neponúkla 75 ženských kandidátov na striedačku s mužskými, ženy tvoria polovicu populácie.

V prvej tridsiatke sú zastúpené tri odborníčky na vzdelávanie Ingrid Kosová, Tina Gažovičová, Viera Kalmárová, v prvej pätnástke je bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak, expert na zdravotníctvo Oskar Dvořák a špičkový ekonóm Štefan Kišš.

PS predstavuje špičku Odborníkov z praxe. Predsedom PS je Michal Šimečka a zároveň aj prvý podpredseda Európskeho parlamentu. Ďalšou kandidátkou je advokátka a kancelárka hnutia Lucia Plaváková, podnikateľ a inovátor Michal Truban, environmentalistka a odborníčka na témy mladých Tamara Stohlová, expert na zahraničnú politiku a bezpečnosť Tomáš Valášek, odborníčka na kultúru a kreatívny priemysel Zora Jaurová, podnikateľ a investor Ivan Štefunko, odborníčka na rodinné politiky Simona Petrík, expert na zelené politiky a europoslanec Michal Wiezik, a prvú desiatku uzatvára právnička Irena Bihariová.

Šimečka, dáva sľub, že urobí všetko preto aby priviedol tím PS úspešne k voľbám. „Je pravda čo vyčítajú PS, nemáme skúsenosť s politikou chaosu“ dodal na záver Šimečka.

Tím, ktorý chce bojovať o lepšiu budúcnosť na Slovensku, majú 3 parametre, byť jednotný – to PS má, prešlo úspechmi aj pádmi a sú poučenejší, silnejší a súdržnejší. Nie sú zlepencom individualít. Nikto sa z PS neodštiepil, nezaložil konkurenčný projekt, nenadáva na bývalých kolegov. Za druhé sú čitateľný tím. Sú na scéne 6 rokov, ľudia poznajú, hodnoty EÚ,  slovenské ľudské práva, zelená politika a zodpovedný prístup k školstvu kultúre. Hlasy sa nerozbijú na mnoho smerov. A tretia priorita je jasná, tím musí mať čistý štít, politici nemôžu mat za sebou spory z minulosti, musia vedieť spolupracovať- A toto všetko Progresívne Slovensko má.