Odvolajú na utorkovej parlamentnej schôdzi predsedu parlamentu Borisa Kollára?!

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Boris Kollár

V utorok sa uskutoční mimoriadna parlamentná schôdza, ktorá sa bude týkať odvolania predsedu parlamentu Borisa Kollára. Uvidíme či sa im to podarí. Prečo má pre Kollára zmysel zostať šéfom parlamentu. Pravdepodobne politici neuspejú. Kollár by sa tak už legálne k správam SIS nedostal.

 

Až do volieb sa už nemusí konať žiadna schôdza parlamentu, poslanci plánovane zasadnú najbližšie až po predčasných voľbách. Pôjde však už o novozvolených zákonodarcov.

Príde Boris Kollár o funkciu, po priznaní, že udrel matku svojho syna Arthura, Barboru Richterovú? Šanca, že sa tak stane, a podarí sa im ho odvolať je veľmi malá.

OĽANO tvrdí, že Kollár pravdepodobnosť odvolania minimalizoval ešte viac tým, keď sa pridal k opozícii a „zarezal“ 27-návrhov zákonov, ktoré chcela strana Igora Matoviča pretlačiť na júnovej schôdzi.

Sme rodina podľa neho vymenila predčasné ukončenie schôdze za podporu pre svojho predsedu. Návrhy OĽaNO boli pritom s najväčšou pravdepodobnosťou nezákonné.

Smer nebude hlasovať za odvolanie Borisa Kollára, predseda strany Róbert Fico ho vyzval, aby odstúpil sám.

Líderka Demokratov Andrea Letanovská, je za odvolanie Borisa Kollára. Poslankyne Mária Kolíková, Vladimíra Marcinková a Jana Bittó Cigániková prišli s takýmto návrhom o ktorom informovali na sociálnej sieti.