Hlas predstavil svoju kandidátku, začína sa Pellegrinim aj končí Pellegrinim

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: TA3

Strana Hlas dnes zvolala tlačovú besedu, kde predstavila svoju kandidátku slovami, tak ako sa kandidátna listina strany Hlas začína Pellegrinim, tak aj končí Pellegrinim. Na jednotke sa nachádza Peter Pellegrini a na 150-tke sa nachádza Lukáš Pellegrini. Je bratrancom Petra Pellegriniho, je hasičom, futbalistom zo Ždiarskeho regiónu. Symbolicky ho dali na 150-te miesto, nech zabojuje o priazeň voličov a možno ak uspeje, stane sa aj poslancom Národnej rady. Hlas nepôjde do koalície s hocikým, len aby bol pri moci. 

 

Strana Hlas má zaplnenú kandidátku 150-timi menami, ale Pellegrini predstavil osobne 40 prvých mien z kandidátky, s ktorými pôjde do parlamentných volieb. Kandidátna listina bude od dnes postupne zverejňovaná a bude celá k dispozícii aj s menami. Uvidíme ako dopadnú voľby, akú silnú dôveru získa Hlas. Na sneme zadefinovali 9 podmienok za ktorých si vedia predstaviť sadnúť si za rokovací stôl a predstaviť si budúcu vládnu koalíciu. Budú hľadať konsenzus, s tými s ktorými pôjdu do koalície. Ak občania nedajú svoje hlasy strane Hlas, tak bude vládu zostavovať niekto iný a on bude zodpovedný za to ako ju dokáže vyskladať.

Teraz povedať nejaké potencionálne zloženie parlamentu, nie je možné pretože prieskumy ukazujú, že v parlamente v nejakom prípade môžu byť 4 strany alebo aj 10″ strán. Hlas nepôjde do koalície s hocikým, len aby bol pri moci.

„Pôjdeme do koalície len tam, kde budeme môcť splniť naše podmienky, silného štátu, našej zahranično-politickej orientácie, kde nám dovolia umožniť realizovať tento obrovský plán. Aby sme na Slovensku mohli renovovať nemocnice, cesty, renovovali železnice, stavali nemocnice, opravovali mosty, obnovovali vozne, vlaky. Toto sú veci, podmienky, ktoré budeme klásť a s kým to bude, to si netrúfnem povedať“ uviedol Pellegrini.

Pellegrini sa vyjadril k otázke, že v prvej tridsiatke majú na kandidátke iba 3 ženy, či to vraj nie je málo? „Mám dvoch predsedov a dve podpredsedníčky, je tam rodová rovnosť“ povedal Pellegrini.

Pellegrini nie je zástancom povinných kvót, kde povinne musí byť rovnaký počet žien ako mužov. Na kandidátke má viac žien. Nehrajú sa na nejaké kvóty 75 mužov:75 žien. Takto to proste vzišlo. Ak budú do budúcne ženy chcieť viac zastávať posty, Pellegrini nemá problém dať post ženám na vážnejšie rozhodnutia. Toto je ich prirodzený vývoj a zatiaľ sú tu.