Prekvapivý rozsudok v prípade Dankovho semafóru. Takto prokuratúra rozhodla

Autor: Žofia Petrášová
Zdroj foto: FB Andrej Danko-predseda SNS
Prokuratúra uzavrela prípad predsedu SNS Andreja Danka. Dostaneme sa tak ku sľubovanému kamerovému záznamu?

Prokuratúra uzavrela prípad predsedu SNS Andreja Danka. Dostaneme sa tak ku sľubovanému kamerovému záznamu?

Ako sme už predtým informovali, začiatkom roka otriasla krajinou pomerne záhadná autonehoda predsedu koaličného SNS Andreja Danka. Poslanec sedel za volantom novej Škody, keď z ničoho nič podľa jeho slov dostal šmyk a narazil do semafora, ktorý zničil. Následne z miesta činu ušiel. Dychovej skúške sa podrobil až 15 hodín po incidente. Viac sa dočítate TU.

Prípad polícia prvotne uzavrela s tým, že sa nejedná o trestný čin ale len o priestupok. Celú vec prešetril ešte aj prokurátor, ktorý sa zhodol s posudkom polície. Dankov prípad tak má momentálne na starosti len dopravný inšpektorát. Politik čelí len pokute a v najhoršom prípade odobratiu vodičského preukazu. 

„Páchateľovi môže v tomto prípade hroziť pokuta od 300 do 1 300 eur a zároveň zákaz činnosti viesť motorové vozidlo od jedného roka do piatich,“ uviedol pre Markízu právnik Ivan Lomaka, ktorý sa špecializuje na dopravné nehody.

Dočkáme sa kamerového záznamu?

Videozáznam z miesta činu doposiaľ Slovensko nemalo možnosť uzrieť. Podľa dopravného konzultanta by v tejto fázy prípadu už nemalo nič brániť jeho zverejneniu. Markíza sa na uverejnenie záznamu spýtala krajskej prokuratúry, tá uviedla, že takéto záležitosti sú v rukách polície. Polícia sa zas odkazovala na zákon. Napriek tomu, že minister vnútra prisľúbil zverejnenie záznamu po ukončení vyšetrovania, do dnes sa tak nestalo.

Líder národniarov garantoval aj osobné upratovanie Dúbravky, mestskej časti kde ku incidentu došlo. Dátum stanovil na 6. Apríla. Pred pár dňami však na sociálnej sieti oznámil posun termínu o 20 dní. Alternácie argumentoval druhým kolo prezidentských volieb, ktoré sa v ten deň uskutočnili. Rozhodol sa tak aj pre to, že v ten týždeň je Deň Zeme.