Poslanci zablokovali rokovanie parlamentu, prezidentka Zuzana Čaputová nevyhlásila úradnícku vládu

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Miroslav Suja
Poslanci sa dnes pokúsili otvoriť mimoriadnu schôdzu NRSR, ktorá by mohla zabezpečiť predčasné parlamentné voľby, ktoré by sa mali konať v júli. Poslanci odvolanej vlády však zbabelo vytiahli karty a zablokovali rokovanie parlamentu. Skoršie predčasné voľby tak očividne nechcú, pretože svoje platy do konca septembra si cenia viac ako celé Slovensko a jeho občanov.

 

Dnes mala prezidentka Zuzana Čaputová vyhlásiť novú úradnícku vládu. Súčasná vládna koalícia povedala, že úradnícku vládu nepodporí, a nesúhlasí s vymenovaním úradníckej vlády.  Neotvorila sa žiadna mimoriadna schôdza. Takýchto poslancov my máme na Slovensku.

 

Poslanci Republiky sa snažia otvoriť mimoriadnu schôdzu, aby sa predčasné voľby mohli uskutočniť čo najskôr a „táto stroskotaná kopa poslancov z vládnej koalície, vytiahnu karty a tvária sa, že tu nie sú, aby potom nemuseli rokovať“.

 

Strana Republika je za predčasné voľby. „Títo chamtivci a klamári už nikdy viac nesmú získať dôveru vo voľbách. Poslanci odvolanej vlády však zbabelo vytiahli karty a zablokovali rokovanie parlamentu. Skoršie predčasné voľby tak očividne nechcú, pretože svoje platy do konca septembra si cenia viac ako celé Slovensko a jeho občanov“, uviedla na sociálnej sieti strana Republika.