Hirman obviňuje Sulíka, že využil Expo v Dubaji na rodinné výlety

Autor: Lukáš Veselý
Zdroj foto: FB Karel Hirman

Dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman v súvislosti s medzinárodnou výstavou Expo Dubaj podáva súdne žaloby. Karel Hirman zo strany Demokrati, včera povedal: „Nech si to platia zo svojho“ takúto výčitku povedal na vedenie rezortu. V súvislosti s medzinárodnou výstavou EXPO v Dubaji sa podľa neho na ministerstve stále objavujú nové a nové nezrovnalosti. Tvrdí, že výstavu využili na rodinné výlety a výlety pre svojich kamarátov.

 

Podľa Karola Hirmana  sa Expo Dubaj zmenil na rodinné výlety a výlety pre kamarátov Richarda Sulíka. Platilo sa to zo spoločnej kasy. Hirman menovite nespomenul nikoho. Závažné podnety sa podľa Hirmana objavili aj v prípade verejných obstarávaní na Volvo Industrial Park.

„Nenachádzajú sa tu základné dokumenty či faktúry a ďalšie náležitosti spojené s financovaním či organizovaním Expo Dubaj. Aktuálne nevysporiadané finančné záväzky vo vzťahu k Expo Dubaj už presahujú milión eur,“ opísal situáciu Karel Hirman.

„V súvislosti s Expo Dubaj sa za osem mesiacov trápime s veľmi závažnými nedostatkami,“ uviedol minister Hirman na tlačovej konferencii.Na ministerstve stále prebiehajú audity.

 

Richard Sulík SAS odkázal Hirmanovi, že takto sa predvolebná kampaň nevedie. Karel Hirman a Richard Sulík sa hádajú o to, kto z nich viac ministerstvu.
„Prišiel som sem v čase najväčšej energetickej krízy, keď sa pán Sulík rozhodol odísť z ministerstva a sprevádzať Geissenovcov,“ povedal Hirman.  Trápil sa s problémami, ktoré mu zanechalo predchádzajúce vedenie Richarda Sulíka. Sulík to však vidí úplne inak.

„Pán Hirman žil osem mesiacov z toho, čo mu predstavitelia SaS na ministerstve nechali,“ uviedol bývalý štátny tajomník Karol Galek. Nový minister, ktorý Hirmana o chvíľu vymení, bude mať podľa Karola Galeka čo naprávať.

Richar Sulík  pomenoval Hirmanove tvrdenia za predvolebnú kampaň. „Ak nebol doteraz schopný zorientovať sa v problematike, nedokazuje to príliš veľa o jeho manažérskych kvalitách. Ak má podnety na súdne žaloby, mal by určite konať. Politická kampaň sa robí dobrým programom a kvalitnými výsledkami, nie takto,“ takto sa vyjadril Richar Sulík.