Podľa Kiču , ak chceme zo Slovenska zdravú a napredujúcu krajinu, tak príroda je náš najsilnejší spojenec

Autor: Redakce
Štátny tajomník Michal Kiča, sa výrazne zasadil za reformu národných parkov. Nový zákon o ovzduší, vďaka ktorému by chcel predísť zbytočným 5000 úmrtiam ročne, zálohovaniu PET fliaš a mnohým ďalším.
Práve podpora Eduarda Hegera v ochrane životného ho presvedčila, že v strane Demokrati bude na tejto úspešnej práci pokračovať. Ako aj uviedol na svojej sociálnej sieti: ,,Ochrana životného prostredia mi bola blízka vždy, avšak až na vysokej škole som si uvedomil, že chcem po sebe zanechať aj inú, než len uhlíkovú stopu.“
Vyštudoval právo so špecializáciou na životné prostredie. Ako advokát v spolupráci s environmentálnymi mimovládnymi organizáciami neraz úspešne hájil záujmy prírody. Angažoval sa aj v právnej ochrane pamiatok (známy prípad garáží na Bratislavskom hrade) alebo ako dobrovoľník v OZ Gotická cesta či iniciatíve Zastavmehazard. Príležitosť nastúpiť na rezort životného prostredia ako štátny tajomník bola pre neho obrovská profesionálna výzva. Mohol som sa naplno podieľať na pozitívnych zmenách.

ZDROJ: Facebook.com/smeDemokrati

ZDROJ FOTO: Facebook.com/smeDemokrati