OĽANO na tlačovej konferencii vyzvalo SASku na schôdzu, vzniká napätie ohľadom členstva opozičných poslancov

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB TA3

V piatok OĽANO uskutočnilo tlačovú konferenciu, na ktorej vystúpila s výzvou pre stranu SAS. Hlavnou témou bola otázka členstva poslancov opozície a vzťahov medzi politickými subjektmi. OĽANO vyzýva SAS na schôdzu, kde by mali oboznámiť verejnosť s ich stanoviskom k členstvu poslancov opozície. Podľa OĽANA je neakceptovateľné, aby poslanci, ktorí sú členmi opozičnej strany, mohli mať členstvo v iných politických subjektoch, čo by mohlo viesť k rozdrobeniu a oslabeniu opozičného hlasu.

 

Táto výzva však vyvolala napätie medzi stranami. Predseda SAS Richard Sulík bol informovaný o možnom kontakte so stranou OĽANO, čo naznačuje isté záujmy o spoluprácu alebo rokovania. Zatiaľ však nie sú známe podrobnosti o tejto komunikácii. Politická scéna na Slovensku sa v posledných mesiacoch stáva čoraz napätejšou, a to najmä medzi vládnou koalíciou a opozíciou. Otázka členstva poslancov opozície je len jedným z mnohých problémov, ktoré sú teraz na stole.

Vzhľadom na vyjadrené obavy a nedorozumenia je dôležité, aby strany našli spoločnú reč a našli riešenie, ktoré by napomohlo stabilite politického prostredia a lepšiemu fungovaniu opozície. Budúce stretnutie medzi OĽANO a SAS môže priniesť nové svetlo do tejto situácie.

Budeme pokračovať v sledovaní vývoja tejto politickej zápletky a informovať o všetkých relevantných udalostiach a vyhláseniach zo strán zúčastnených v tomto politickom strete.

Politická strana OĽANO aktuálne vyzýva stranu SaS na odstúpenie od svojich požiadaviek, ktoré OLANO označuje za „postavené na krivých obvineniach“. Minister financií Igor Matovič zverejnil stanovisko, v ktorom sa hnutie vyjadruje k situácii a stojí za týmto krokom.

Podľa vyhlásenia OĽANA, vypovedanie koaličnej zmluvy a odchod z vlády prišli prekvapujúco bez varovania pred hlasovaním o rodinnom balíčku. Strana píše, že vedenie SaS sa nikdy predtým nesnažilo vetovať proces, obsah a ani rokovanie s opozíciou pri tomto zákone. Toto