Michal Šimečka: V tomto zápase nikdy nepoľavíme!

Autor: Redakce
Vražda Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha zasiahla ľudí na celom kontinente, začal svoj status na socialnej sieti predseda – Progresívne Slovensko (PS) a podpredseda europarlamentu Michal Šimečka.
,,Keď som po tejto hroznej udalosti inicioval rezolúciu v Európskom parlamente, podporilo ju 447 poslancov a poslankýň z celej Európy. Ich odkaz bol jednoduchý – nie ste v tom sami. Moje kolegyne a kolegovia europoslanci odkázali všetkým ľuďom na Slovensku, že sú zároveň občanmi EÚ. A že nie je jediný dôvod, aby mali vo svojej vlasti menej práv len preto, koho milujú, alebo aká je ich identita,“ uviedol Šimečka.
Podľa neho, bol to jasný signál solidarity a odmietnutia nenávisti. Ocenili sme jednoznačnú podpornú reakciu slovenskej verejnosti, a vyzvali sme slovenský parlament a vládu k tomu, aby prijali konkrétne kroky, ktoré povedú k bezpečnosti, k ukončeniu jazyka nenávisti, a k rovným právam LGBTI+ ľudí na Slovensku.
,,Slovenský parlament dnes toto gesto solidarity a výzvu odmietol. 87 poslancov a poslankýň, nová koalícia OĽaNO, Smer, Sme rodina, ĽSNS a Republika. Pre reformy a miliardy z Plánu obnovy spolupracovať nevedia. Pre urazenecké vymedzovanie sa voči EP, a zbytočné ubližovanie ľuďom, ktorí to majú tak či tak ťažké, sa zblížia radi. Takéto kroky v EÚ vôbec nie sú bežné, a najviac mi evokujú režim Viktora Orbána. Je to veľká hanba,“ dodal.
,,Môžem k tomu dodať už iba jednu vec. Nie ste sami. Každý človek na Slovensku si zaslúži pocit bezpečia a prijatia. A všetci ľudia na Slovensku si zaslúžia rovnaké práva, tak, ako je to dnes v Európe úplne normálne. V tomto zápase nikdy nepoľavíme,“ vyhlásil.

ZDROJ: Facebook.com/miso.simecka

ZDROJ FOTO: Facebook.com/miso.simecka