Letanovská: „500 eurové hlúposti alebo 400 výpovedí lekárov – čo treba riešiť? Politika nie je marketingová súťaž

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Andrea Letanovská

Poslankyňa za stranu Demokrati, Andrea Letanovská, sa v ostrej reakcii vyjadrila k nedávnej kúpe luxusných talianskych áut premiérom Igorom Matovičom. V jej vyhlásení zdôraznila, že politika nie je marketingová súťaž a že prioritu by mali mať aktuálne problémy slovenskej spoločnosti. „Sú to práve lekári, nie talianske autíčka, ktoré sú pre život slovenských občanov nevyhnutné.“

 

„Až tretina detí možno nebude mať po prázdninách kam ísť k pediatrovi. Z ambulantných pohotovostných služieb prišlo už viac ako 400 výpovedí. Dnes sú to detskí lekári, zajtra to môžu byť ortopédi, oční či neurológovia. Situácia je naozaj vážna. Poslanci za stranu Demokrati sú pripravení iniciovať mimoriadnu schôdzu a tento problém riešiť okamžite. V septembri už bude neskoro,“ varovala Letanovská.

Vláda by sa podľa nej mala venovať kritickým otázkam, ktoré ovplyvňujú životy občanov a výzvam, s ktorými sa Slovensko stretáva. Namiesto kupovania drahých automobilov by mal byť záujem zameraný na zachovanie detských ambulancií a nastavenia riešenia pre nedostatok lekárov.

„Pán Matovič, sú to práve lekári, nie talianske autíčka, ktoré sú pre život slovenských občanov nevyhnutné,“ povedala Letanovská. Zdôraznila, že politická zodpovednosť by nemala byť oddeľovaná od spoločenskej a že jej strana je pripravená podporiť mimoriadnu schôdzu v Národnej rade s cieľom riešiť aktuálnu situáciu v zdravotníctve.

Toto vyhlásenie Andrey Letanovskej je reakciou na rozhodnutie premiéra Matoviča kúpiť luxusné autá za 500 tisíc eur, ktoré vzbudilo veľkú kritiku a nespokojnosť verejnosti. Je zrejmé, že niektoré politické strany sa domnievajú, že vláda by mala sústrediť svoju pozornosť na riešenie urgentných problémov a potrieb občanov, a nie na nákup drahých áut.