Exkluzívne z kongresu SaS v Jasnej: Prebehne predstavenie kandidátov aj voľba predsedu strany

Autor: Lucia Peštová
ZDROJ FOTO: Lucia Peštová

Strana SaS má aktuálne kongres v Demänovskej Doline v Jasnej kongres. Predstavujú volebný program aj zostavu kandidátnej listiny.
Na kongrese zvolia aj predsedu strany a členov orgánov SaS. Aktuálnym predsedom strany je Richard Sulík, o post sa uchádza opäť. Okrem neho sa o pozíciu uchádzajú aj ďalší dvaja členovia strany, a to Vladimír Poruban a Peter Pacek.

ZDROJ FOTO: Lucia Peštová

O 9:30 hod Richard Sulík otvoril kongres. , následne oznámil členov volebnej komisie, mimo verejnosť. Potom nasledovalo fotenie „Family foto“, kde zachytili všetkých účastníkov kongresu.

ZDROJ FOTO: Lucia Peštová

Potom nasledoval príhovor predsedu Richarda Sulíka a čestných hostí, medzi ktorými boli napríklad sociológ Michal Vašečka či novinár Štefan Hríb.

ZDROJ FOTO: Lucia Peštová

Richard Sulík, predseda Sasky zaspomínal na moment, kedy nechal zaregistrovať v roku 2009 svoju stranu. Zhodnotil celé roky pôsobenia, vzostupy aj pády s dôrazom na úspechy. Porozprával o základných pilieroch ich programu a načrtol pár detailov o kandidátoch. Program oficiálne predstavia v septembri.
Prezradil, kto je vodcami kandidátky.

ZDROJ FOTO: Lucia Peštová

Aktuálne prebieha neverejné predstavenie kandidátov, v nasledujúcej hodine prebehne aj voľba predsedu strany, voľba členov do Republikovej rady, do Rozhodcovskej komisie a taktiež do revíznej komisie. Paralelne s obedom budú prebiehať voľby. O 16:00 hod predstavia výsledky tajnej voľby na tlačovej besede. Následne prebehne rozprava k prípadným návrhom členov.