Eduard Heger predseda vlády SR, povedal, že vždy bude stát na strane slobody médií a poctivých novinárov

Autor: Lucia Peštová
ZDROJ FOTO: FB Eduard Heger
Dočasne poverený premiér Eduard Heger OĽANO povedal, že vždy bude stáť na strane slobody médií a poctivých novinárov.  V slobode médií sme sa výrazne zlepšili. Budem aj naďalej poukazovať na potrebu úcty k médiám, ktorých sloboda je znakom zdravej demokratickej spoločnosti. Slovensko sa nikdy nesmie vrátiť do čias, kedy sa niekto cítil natoľko bohorovný, že siahol na život novinára a jeho snúbenice. Novinári si od politikov neraz vypočuli hanlivé označenia a urážky. Je potrebné to vždy verejne odsúdiť.
Reagoval tým na kritiku RTVS zo strany šéfa opozičného Smeru-SD Roberta Fica.

„Robert Fico si so svojimi straníkmi urobil tlačovú besedu pred slovenským rozhlasom, kde opäť klamal a verejne a menovite zosmiešňoval a vyhrážal sa jeho redaktorke a vedeniu za to, že si robia svoju prácu,“ uviedol Heger. Zdôraznil, že Ficov mentálny svet je „nenávisť, pomsta, diktátorstvo a uzurpovanie si moci či neúcta voči slobode“.

Som rád, že za dva roky môjho vládnutia sme sa v slobode médií posunuli z 35. miesta na 17. miesto. Ďakujem Reportérom bez hraníc, že v tejto súvislosti ocenili aj môj prístup a rešpekt k novinárom a ich profesii.
Slovensko sa nikdy nesmie vrátiť do čias, kedy sa niekto cítil natoľko bohorovný, že siahol na život novinára a jeho snúbenice. Novinári si od politikov neraz vypočuli hanlivé označenia a urážky. Je potrebné to vždy verejne odsúdiť.
Budem aj naďalej poukazovať na potrebu úcty k médiám, ktorých sloboda je znakom zdravej demokratickej spoločnosti.