Dnes vláda jednohlasne rozhodla o poskytnutí stíhačiek Ukrajine

Autor: Redakce
,,OCHRANA ĽUDSKÝCH ŽIVOTOV JE VŽDY SPRÁVNE ROZHODNUTIE,“ vyhlásil dočasne poverený premiér Eduard Heger na svojej sociálnej sieti.
Dnes vláda jednohlasne rozhodla o poskytnutí stíhačiek MIG-29 a časti systému protivzdušnej ochrany KUB Ukrajine. ,,Týmto krokom sme sa postavili na správnu stranu dejín. Ochrana nevinných ľudských životov je pre nás najvyššia hodnota. Naša pomoc bude slúžiť na ochranu a obranu, nie na útočenie,“ uviedol Heger.
Heger  zdôraznil, že nezaťahujú našu krajinu do vojny, ako sa to snaží prezentovať opozícia. Sme súčasťou najsilnejšej obrannej aliancie, nie sme prvou krajinou, ktorá stíhačky darovala a koordinujeme sa s partnermi. Lietadlá, ako aj systém KUB sú pre potreby našej obrany už nepoužiteľné. Ukrajina má vycvičených pilotov a vie tieto stroje opravovať.
Podľa neho Slovensko sa mohlo vydať dvoma cestami:
1️⃣ Urobiť zo stíhačiek bezcenné muzeálne exponáty.
2️⃣ Poskytnúť ich nášmu susedovi na záchranu životov.
,,Ďalším faktom je, že za poskytnutie tejto pomoci dostaneme finančnú a materiálnu kompenzáciu, ktorá ešte viac posilní našu obranyschopnosť. Ďakujem všetkým, ktorí sa pričinili o to, že Ukrajina sa bude môcť ďalej brániť agresorovi a chrániť životy ľudí,“ uviedol na záver.

ZDROJ: Facebook.com/premier.sr

ZDROJ FOTO: Facebook.com/premier.sr