Veronika Remišová: Pomáhame chrániť ľudské životy

Autor: Redakce
Na snímke ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu SR Veronika Remišová (Za ¾udí) poèas tlaèovej konferencie na tému: Národné centrum zdravotníckych informácii so Sociálnou poisovòou už od 1. júna 2022 uvádza do praxe elektronickú PN (ePN) 31. mája 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian *** Local Caption *** elektronická PN Sociálna poisovòa
Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) uvidla na svojej sociálnej sieti, že je naším životným záujmom, aby sa Ukrajina ubránila ruskej agresii a mali sme za suseda normálne fungujúcu krajinu. 
,,Mať ruské tanky na hraniciach by bolo pre Slovensko katastrofou. Je naším životným záujmom, aby sa Ukrajina ubránila ruskej agresii a mali sme za suseda normálne fungujúcu krajinu. Preto sme sa rozhodli poskytnúť v súlade s Ústavou a poverením od prezidentky naše lietadlá Mig-29, ktoré môžu pomôcť zachrániť tisíce životov na Ukrajine,“ dodala.  Podľa Remišovej sú už našej armáde na nič, keďže vláda Smeru rozhodla o ukončení výcviku pilotov a vláda P. Pellegriniho zároveň objednala americké stíhačky za dve miliardy eur.
Tvrdí, že migy lietali na konci možno dva tri, nie sú na ne náhradné diely, všetko sa vozilo z Ruska a opravovať ich na Sliači museli ruskí technici. Za ich skladovanie v hangároch musíme platiť desaťtisíce eur. Akú majú hodnotu vidno na príklade Maďarska, ktoré ich prestalo používať už pred desiatimi rokmi, už vtedy boli zastarané. Čo s nimi urobili? Nič, stále im hrdzavejú na letisku, pretože ich nevedia nikomu predať. Maďarsko má raz toľko lietadiel ako my a nevedia ich predať všetky dokopy ani za 9 miliónov eur, to bola posledná skôr symbolická cena.
,,Som rada, že Slovensko dohodlo možnosť, že od spojencov dostaneme protihodnotu v stovkách miliónov eur, a ešte pomôžeme Ukrajincom brániť civilné obyvateľstvo, pretože o to hlavne ide – ruské bomby každú noc zabíjajú spiace ženy a deti. Slovensko získa prostriedky v oveľa vyššej hodnote na nákup modernej techniky na zvýšenie obranyschopnosti našej vlasti a zároveň pomáhame susedom pri obrane pred agresiou brániť svoju slobodu a životy civilného obyvateľstva. V tom je skutočný patriotizmus a láska k vlasti,“ dodala na záver.

ZDROJ: Facebook/Veronika Remišová

ZDROJ FOTO: Facebook/Veronika Remišová