Branislav Záhradník sa vracia do politiky s cieľom posilniť samosprávu

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Branislav Záhradník

Branislav Záhradník, bývalý člen SDKÚ a komunálny politik, sa po 13 rokoch vracia do veľkej politiky a objavuje sa na kandidátke hnutia Sme rodina. Záhradník hovorí o svojich vzťahoch s osobnosťami ako Ladislav Bašternák a Marián Kočner, o svojom byte v Bonaparte a o plánoch v Národnej rade.

 

Branislav Záhradník má bohatú politickú kariéru, vrátane šéfovania bratislavskému dopravnému podniku a pôsobenia vo vedení STV. Vlastní niekoľko penziónov na Donovaloch a byt v Bonaparte. Teraz sa uchádza o post zákonného zástupcu v parlamente a tvrdí, že ho nezaujímajú exekutívne funkcie, ale chce sa venovať otázkam samosprávy.

Na kandidátke hnutia Sme rodina má pomerne vysoké miesto – číslo 16, aj keď sám hovorí, že to nie je zvoliteľné miesto, kým strana nezíska 9-11 mandátov. Záhradník zdôrazňuje, že nie je členom strany.

Branislav Záhradník sa v minulosti stotožnil s Ladislavom Bašternákom a Mariánom Kočnerom, ale tvrdí, že sa odvtedy s nimi nestretol. Pozná ich z Donovalov, kde boli na spoločných aktivitách. O Bašternákovom podnikaní nechce moralizovať a dôveruje justícii. Zároveň tvrdí, že nepodporuje ďalšie súdy.

Záhradník tiež komentuje svoju kúpu bytu v Bonaparte, ktorá mu spôsobila reputačné škody. Zároveň spomína, že pri tejto kúpe neprišiel odkomunikované od osobností ako Milan Cílek alebo Ladislav Bašternák.

Záhradník ešte počas svojej politicko-kariérnej cesty stál za predajom dcérskej firmy bratislavského dopravného podniku Recar, ktorá zarába na umiestňovaní reklamy vo vozidlách a na zastávkach MHD. Tento predaj vyvolal konflikt a hádku v SDKÚ.

Celkovo Branislav Záhradník sa vracia do politiky po dlhej prestávke a chce sa venovať samosprávam. Zároveň zdôrazňuje, že nehľadá exekutívne funkcie a jeho návrat do politiky je súčasťou kandidatúry za hnutie Sme rodina.