Boris Kollár SME RODINA predstavil svoju kandidátku a bude mať číslo 1, Martin Klus zaujal 150. miesto

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: reprofoto

Hnutie Sme rodina na čele s predsedom Borisom Kollárom, predstavilo svoju kandidátku do nadchádzajúcich parlamentných volieb. Na tlačovej konferencii, ktorá sa konala dňa 3. júla 2023 v Bratislave, predseda hnutia Boris Kollár oznámil, že bude viesť kandidátku a bude opäť číslo jeden na jej zozname.

 

Hnutie Sme rodina oznámilo svoju kandidátku do parlamentných volieb, pričom z prvého miesta povedie predseda Boris Kollár. Na kandidátke sú aj podpredsedovia Milan Krajniak, Petra Krištúfková a Peter Pčolinský. Na piatom mieste sa nachádza poslanec Ľudovít Goga. Zaujímavosťou je, že na 150. mieste figuruje bývalý predstaviteľ SaS Martin Klus.

Prvých 15 miest na kandidátke obsadili poslanci, ktorí momentálne pôsobia v klube Sme rodina. Boris Kollár zdôraznil, že ich prioritou sú aktuálni poslanci, následne krajskí a okresní predsedovia hnutia, členovia a sympatizanti. Okrem toho sa rozhodli poskytnúť šancu aj platforme primátorov a starostov, aby mohli zastupovať hlas ľudu. Kollár považuje spolupodieľanie regiónov na tvorbe zákonov, ktoré ich ovplyvňujú, za dôležité.

Kandidátna listina obsahuje nielen aktuálnych poslancov Národnej rady SR, ktorí sú verejnosti dobre známi, ale dáva tiež šancu platforme primátorov a starostov. Hnutie Sme rodina si však zachovalo lojalitu voči svojim členom a sympatizantom, a preto podstatnú časť kandidátky tvoria ľudia, ktorí sú verní hnutiu od jeho vzniku, vrátane krajských a okresných predsedov.

Boris Kollár zdôraznil, že prioritou sú pre neho aktuálni poslanci, následne krajskí a okresní predsedovia hnutia, členovia a sympatizanti. Hnutie Sme rodina sa rozhodlo dať šancu aj platforme primátorov a starostov, pretože si uvedomuje dôležitosť regionálnej reprezentácie pri tvorbe zákonov, ktoré ovplyvnia jednotlivé regióny. Podľa Kollára nie je vhodné nahrádzať dlhoročných členov hnutia náhodnými osobami, s ktorými sa stretne na chodníku.