Zuzana Čaputová sa teší na intenzívnu spoluprácu s Petrom Pavlom

Autor: Redakce

Prezidentka Zuzana Čaputová uviedla na tlačovej konferencii počas rozlúčkovej návštevy odchádzajúceho prezidenta ČR Miloša Zemana na Slovensku, že spoločne s novozvoleným prezidentom Českej republiky Petrom Pavlom budú v regióne silným hlasom rozumu či rešpektu k európskym hodnotám.

 

Zvolený český prezident, ktorému prišla osobne zagratulovať k víťazstvu do jeho volebného štábu, je jej názorovo aj hodnotovo blízky, vysvetlila Čaputová. Očakáva preto dobrú a konštruktívnu spoluprácu. „Na spoluprácu sa teším. Verím, že bude intenzívna a že spoločne budeme môcť byť aj v rámci regiónu silným hlasom rozumu, prozápadnej orientácie a rešpektu k európskym hodnotám,“ naznačila budúcu formu spolupráce s Pavlom slovenská prezidentka. Zeman pripomenul, že Pavlovi síce svoj hlas nedal, ale rešpektuje vôľu voličov a praje si pokračovanie úspešnej česko-slovenskej spolupráce. „Prajem pánovi Petrovi Pavlovi, s ktorým sa stretnem 13. februára, aby bol úspešný v záujme Českej republiky,“ povedal český prezident.

 

 

Pavel sa v rozhovore pre TASR už vyjadril, že by ho užšia forma spolupráce so slovenskou prezidentkou poctila a potešila. „Myslím si, že by taký druh vzťahu medzi našimi krajinami bol určite na prospech nielen našich krajín, ale možno aj regiónu,“ povedal vtedy Pavel. O témach, ktoré by chceli spoločne presadzovať či o konkrétnych formách spolupráce však zatiaľ nehovorili. „Verím, že na to bude príležitosť na nadchádzajúcej návšteve Slovenska,“ uviedol v rozhovore. Povedal tiež, že na Slovensko sa chystá v týždni po svojej inaugurácii, ktorá bude 9. marca.

 

ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook