Slovensko by malo mať zdravotníctvo v dobrej a kvalitnej pozícii aby sa človek nemusel báť, zdôraznil predseda KDH

Autor: Redakce

Zástupcovia hnutia informovali na tlačovom brífingu, že do KDH vstúpil Peter Stachura, bude tímlídrom pre zdravotníctvo.

 

 

Do mimoparlamentného KDH vstúpil bývalý štátny tajomník rezortu zdravotníctva Peter Stachura.„Uvedomujem si, že situácia v zdravotníctve je natoľko vážna, že nebudeme vedieť ako jedna strana zabezpečiť možno dlhodobo stratégiu a víziu zdravotníctva pre Slovensko, ale potrebujeme možno národný program na jeho záchranu. Ale čo urobiť môžeme, je urobiť platformu, ktorá by spájala a ponúkala riešenia. To je aj moja ambícia, vybudovať silný odborný tím, ktorý bude prinášať riešenia a pripraviť program, s ktorým sa nebudeme musieť hanbiť predstúpiť pred voliča a žiadať podporu,“ uviedol Stachura.

 

 

Predseda KDH Milan Majerský zdôraznil, že Stachura je výrazný odborník v oblasti zdravotníctva, ktorý má ambíciu pomáhať zdravotníkom aj pacientom. Vyzdvihol aj jeho zahraničné skúsenosti z Nemecka či Rakúska. „Prednáša aj na vysokej škole, to znamená, že mu záleží na tom, aby Slovensko malo zdravotníctvo v dobrej a kvalitnej pozícii a človek sa nemusel báť o to, kto a za akých okolností mu bude zachraňovať život,“ uviedol.

ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook