Začal sa ostrý predvolebný boj? Pellegrini nepodporil svojho stranníka, Richard Sulík to kritizuje

Autor: Lucia Peštová
ZDROJ FOTO: FB Richard Sulík

Zuzana Pleviková z Mladých sociálnych demokratov zverejnila video, podľa ktorého sa Peter Kmec sa prihlásil k vláde Hlasu, PS a SaS. Ten napokon rezignoval. Zostrihané video z diskusie o vojne na Ukrajine tak stálo stranícku funkciu zahranično-politického tajomníka strany Petra Kmeca. Aj keď bolo video účelovo zostrihané, Kmec sa aj tak preventívne vzdal svojej funkcie. Pellegrini neprotestoval, čo teraz ostro kritizuje Richard Sulík. Niet sa čo čudovať, predvolebný boj sa začal.

„Dnes som požiadal predsedu HLASu Petra Pellegriniho o uvoľnenie z funkcie zahraničného tajomníka HLASu,“ priznal sa Kmec na sociálnej sieti.
Uvedomuje si, že jeho vyjadrenia v akademickej diskusii, hoci výrazne skreslené účelovým zostrihom vo zverejnenom videu, neboli v súlade s oficiálnou líniou strany.

„Želám si, aby HLAS vo voľbách uspel, ostávam v jeho poslaneckom klube a budem sa venovať svojej poslaneckej agende,“ zhrnul.

Peter Pellegrini sa k téme taktiež vyjadril. „Zahraničná politika HLASu je jasná a nemenná – na prvom mieste musia byť slovenské národné záujmy a suverénna proslovenská politika. A rovnako je nám jasné, že o budúcej vláde rozhodnú výlučne ľudia vo voľbách,“ zhrnul na Facebooku.

To teraz ostro kritizuje Richard Sulík. Vyzerá to tak, že sa začal drsný predvolebný boj, v ktorom kandidáti využijú každý krok svojich protikandidátov. „Pellegrini ukázal, že nie je líder,“ zhrnul na sociálnej sieti Sulík.

Peter Pellegrini podľa Sulíka hodil cez palubu svojho experta na zahraničnú politiku Petra Kmeca, lebo sa jednoznačne prihlásil k európskej a severoatlantickej orientácii Slovenska. A to na základe „manipulatívne zostrihaného videa smeráckych mládežníkov“.

„Saska jasne hovorí, že Slovensko patrí na západ, do EÚ a do NATO. A za týmto názorom si stojíme, aj keď vieme, že sa nepáči všetkým. Čoraz viac sa ukazuje, že jediný, o koho sa môžete oprieť a kto má skúsenosti na to, aby viedol túto krajinu, je Saska,“ vyjadril.