Vyše milióna detí a vyše milióna seniorov sa dodnes dočkali len sľubov a almužien, vyhlásil Pellegrini

Autor: Redakce
Na snímke nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini poèas rokovania 65. schôdze parlamentu v utorok 24. mája 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian *** Local Caption *** parlament politika politici parlament Národná rada
Strana Hlas-SD vláde pripomína, že na skutočnú pomoc čakajú od vlády miliónové skupiny ľudí, a nie desaťtisíce, ktoré zrazu "objavila".

Vláda pokračuje vo výsmechu ľudí v núdzi, ktorí súrne potrebujú od štátu pomoc. Uviedla to Patrícia Medveď Macíková, hovorkyňa mimoparlamentnej strany Hlas-SD, v reakcii na vládou oznámenú druhú vlnu tzv. inflačnej pomoci. „Po roku a dvoch mesiacoch ´objavila´ vláda skupiny ľudí, ktorí vraj jej prvú pomoc nedostali a posiela im sto eur. Sto eur zdražovania za 14 mesiacov znamená presne 7 eur a 14 centov na mesiac. Toto je podľa Igora Matoviča, Eduarda Hegera (obaja OĽANO) a Milana Krajniaka (Sme rodina) pomoc pri zdražovaní? Je to jeden cynický výsmech a predvolebný marketing, ktorý nikoho neoklame,“ povedal líder Hlas-SD Peter Pellegrini. Strana Hlas-SD vláde pripomína, že na skutočnú pomoc čakajú od vlády miliónové skupiny ľudí, a nie desaťtisíce, ktoré zrazu „objavila“.

„Vyše milióna detí a vyše milióna seniorov sa dodnes dočkali len sľubov a almužien. Igor Matovič a Eduard Heger nedokážu Slovensku pomôcť, vedia len rozoštvávať spoločnosť, klamať a škriepiť sa vo vládnej koalícii. Ľudia majú už v sobotu jedinečnú možnosť odkázať týmto pánom vo volebných miestnostiach, čo si o tejto ich ´pomoci´ v skutočnosti myslia,“ dodal Pellegrini. Vláda v stredu schválila ďalšiu protiinflačnú pomoc najzraniteľnejším skupinám – pre viac ako 150-tisíc ľudí, vo výške 100 eur, v celkovom objeme 15,6 milióna eur. Informoval o tom po rokovaní vlády premiér Eduard Heger. Niektoré skupiny sa v prvej vlne nedostali k pomoci alebo „prepadli cez sito“ pomoci, tak im bude podľa neho vyplatená v druhom balíku pomoci.

ZDROJ FOTO: FB