Sobotné voľby boli rovnako dôležité ako národné, vyhlásil Heger

Autor: Redakce
Premiér Eduard Heger upozornil, že v spojených voľbách si ľudia volia - kto bude rozhodovať o mnohých službách pre nich.

Sobotné spojené voľby sú rovnako dôležité ako národné voľby. Vyhlásil to predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) po tom, ako odvolil na bratislavskom gymnáziu na Bilíkovej ulici spoločne s manželkou. „Nie sú to hocijaké funkcie. Dnešné spojené voľby rozhodnú o tom, kto bude spravovať naše obce, mestá a kraje, čiže samosprávu. A tá je nevyhnutnou súčasťou pri riadení štátu,“ povedal. Heger pripomenul, že každý má právo rozhodnúť, kto ho bude štyri roky zastupovať pri riadení orgánov verejnej správy.

 

Zdôraznil, že ide o významný deň. „Právo slobodne voliť je výsadou demokracie, ktorú na Slovensku už vyše 30 rokov máme,“ uviedol Heger. Upozornil, že ľudia si volia – kto bude rozhodovať o mnohých službách pre nich. „Preto je veľmi dôležité, aby sme dnes volili a dali mandát ľuďom – čestným, pracovitým, kompetentným, ktorí nepovažujú túto funkciu za priestor na vlastné obohatenie sa, ale chápu ju ako priestor pre službu ľuďom,“ dodal premiér.

ZDROJ FOTO: FB