Volodymyr Zelenskyj: „Dokonca aj Rusko pripúšťa, že vyhráme!“

Autor: Redakce

Aj päť mesiacov od začiatku ruskej invázie bude Ukrajina robiť všetko, čo je v jej silách, aby svojmu nepriateľovi spôsobila čo možno najväčšie škody. Vyhlásil to v noci na pondelok v pravidelnom večernom príhovore ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. TASR správu prevzala od agentúry Reuters. „Dokonca aj okupanti pripúšťajú, že vyhráme. Počujeme to každý deň v ich rozhovoroch, hovoria to svojim známym, keď s nimi telefonujú,“ uviedol Zelenskyj.

Tak ako vo väčšine svojich príhovor ukrajinský prezident znova povedal, že jeho krajina nepoľavuje. „Robíme všetko pre to, aby sme nepriateľovi spôsobili čo možno najviac škody a aby sme získali pre Ukrajinu čo možno najviac podpory,“ uviedol Zelenskyj.

Zároveň pripomenul nadchádzajúci sviatok – Deň ukrajinskej štátnosti 28. júla. Ide o nový sviatok a jeho zavedenie Zelenskyj oznámil vlani v auguste počas osláv nezávislosti.

Ukrajinu podľa neho teraz čaká dôležitý týždeň, keďže sviatok bude prvýkrát oslavovať uprostred „krutej vojny“. „Navzdory všetkému (tento sviatok) oslávime, pretože Ukrajincov nemožno zastrašiť,“ vyhlásil Zelenskyj.

ZDROJ: teraz.sk
ZDROJ FOTO: teraz.sk