VIEME HORÚCE DETAILY: Ficovi a Kaliňákovi poriadne horí za zadkom! Úzka spolupráca s Kočnerom a Bödörom!

„Matoviča máme na lopate, treba ho doraziť,“ napísal svojho času Kočner Norbertovi Bödörovi. Mysleli si, že odhalia veľkú vec a pošpinia meno Igorovi Matovičovi. Hlavnými aktérmi v tomto prípade neboli nikto iní než Kaliňák a Fico. V ich rozhovoroch, ktoré nám sprístupnil náš zdroj bolo badať snahu o akékoľvek zastrašovanie vtedajšej politickej opozície. Písal sa rok 2017. 

Kočner a Bödör chceli ovládať SMER. Kaliňáka chceli nahradiť Brhelom, ktorý mal podľa ich slov „tlačiť Sakovú“. Prezývkou „kamoš“ očastovali Tibora Gašpara. Mali silné väzby na PZ. Kočner mal osobný kontakt na Fica. Informovala ho „Troška“ , netreba trikrát hádať, o koho išlo. „Teraz to naďalej bude riadiť Kali cez Denisu,“ písal Kočner.

Obvinenie voči Ficovi a Kaliňákovi je odôvodnené vzniesť vďaka výpovediam Slobodníka, Makóa a Imreczeho.Z výpovedí vyplýva, že obaja mali vplyv aj rozhodujúce slovo v prípade zločinov v policajnom zbore a finančnej správe. Podľa vyšetrovacieho spisu boli dokonca iniciátormi.

„Z doteraz zabezpečených dôkazov vyplýva, že veľká časť aktivít tejto skupiny, okrem vyslovene finančného zisku jej členov dokumentovaného v rámci kauzy Očistec, mala byť zameraná na upevnenie moci strany SMER-SD a jej zvýhodnenie v politickom boji mimo právom dovoleného rámca, a to prostriedkami, ku ktorým by sa bez využitia činnosti súkolia zločineckej skupiny nemohli v poctivom politickom súboji v žiadnom prípade dostať,“ cituje náš zdroj kriminálny spis.

Fico vyzvedal daňové tajomstvo cestou Erika Tomáša, pre vlastné účely, chcel informácie zneužiť proti Matovičovi, chcel ich k vyzradeniu. Zabezpečenie týchto údajov žiadal práve Kaliňák.