V ruskom vojenskom ústave zomrelo 17 ľudí. Bol významný pre ruské ministerstvo obrany!

KK56 Tver - Na snímke hasièi poèas hasenia požiaru v budove vojenského výskumného ústavu v ruskom meste Tver 21. apríla 2022. Najmenej dvaja ¾udia zahynuli a desiatky ïalších utrpeli zranenia pri požiari, ktorý vo štvrtok zachvátil budovu vojenského výskumného ústavu v meste Tver na severozápade Ruska. FOTO TASR/AP Firefighters hose down the burning building of the Central Research Institute of the Aerospace Defense Forces in the Russian city of Tver, Russia, Thursday, April 21, 2022. The press service of the local administration announced later in a statement that six people were killed and at least 27 were injured and over 10 people may be still trapped inside the building. (Vitaliy Smolnikov/Kommersant Publishing House via AP) RUSSIA OUT

Výskumný ústav bol významný pre ruské ministerstvo obrany. Podieľal sa napríklad na vývoji rakiet Iskander, ktoré Rusko nasadilo do bojov vo vojne proti Ukrajine. Okrem iného sa zaoberá aj vývojom navigačných, kontrolných a navádzacích systémov pre vesmírne lety, ale aj pre stíhačky a riadené strely.

Požiar v budove vojenského výskumného ústavu v meste Tver na severozápade Ruska si vyžiadal už 17 mŕtvych. V noci na pondelok o tom informoval denník The Guardian s odvolaním sa na agentúru TASS. „Pri odstraňovaní trosiek sa našlo ďalších šesť tiel. Počet obetí požiaru sa zvýšil na 17,“ uviedol zdroj z pohotovostných zložiek s tým, že pátranie po obetiach stále pokračuje.

Požiar vypukol v jednej z kancelárií štvorposchodovej budovy Ústredného výskumného ústavu ruských vzdušných a kozmických síl. Zranenia utrpelo 30 ľudí. Plamene sa rozšírili na ploche 2 500 metrov štvorcových. Miestne médiá uviedli, že hasičov povolali na miesto príliš neskoro. Budova inštitútu v centre mesta prakticky vyhorela, pričom jej strecha sa zrútila. Podľa ruského ministerstva pre mimoriadne situácie mohol požiar vzniknúť v dôsledku chybnej elektroinštalácie.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: TASR