Už 19 rokov sme pevnou súčasťou najsilnejšej obrannej aliancie sveta! Čo nám členstvo v NATO prináša?

Autor: Redakce
29. marec 2004 patrí medzi najvýznamnejšie míľniky v novodobej histórii Slovenska. V tento deň sme sa stali plnohodnotným členom Severoatlantickej aliancie – garanta bezpečnosti jej členov. 
ČO NÁM ČLENSTVO V NATO PRINÁŠA?
➡️ BEZPEČIE: vojenská sila Aliancie je zárukou odstrašenia nepriateľských aktérov od prípadného ozbrojeného útoku, ktorý by mohol ohroziť bezpečnosť občanov členských štátov NATO. Vďaka nášmu členstvu v NATO sme v bezpečí a dosahujeme najvyššiu mieru obranyschopnosti v histórii.
➡️ PROSPERITU: členstvo v NATO nám z dlhodobého hľadiska prináša ekonomické benefity, najmä ekonomický rast aj vďaka investíciám, ktoré by inak na Slovensko neprišli. Hovoríme tiež o podpore domácich podnikov obranného priemyslu. Členské štáty NATO patria medzi najrozvinutejšie krajiny sveta.
➡️ STABILITU: pevné a predvídateľné správanie Aliancie sú najlepšími spôsobmi na zabránenie eskalácie medzinárodných konfliktov. Viaceré krajiny v blízkosti východnej hranice Aliancie, ktoré nie sú jej členmi, museli, žiaľ, viackrát čeliť pokusom o destabilizáciu, čo môže vážne ohroziť mier v regióne a vo svete.
➡️ MODERNIZÁCIU A PROFESIONALIZÁCIU OZBROJENÝCH SÍL: vďaka členstvu v NATO získavame modernú vojenskú techniku a naše ozbrojené sily nové spôsobilosti, s ktorými dokážu čeliť novým bezpečnostným výzvam.
➡️ a v neposlednom rade ZÁVÄZOK vzájomnej pomoci 30 spojencov v prípade útoku na ktoréhokoľvek z členov Aliancie.
Už 19 rokov sme spolu silnejší.

ZDROJ: Facebook.com/mosr.sk

ZDROJ FOTO: Facebook.com/mosr.sk