Tak to je perfektné! Prezidentka pozvala Macrona na Slovensko

Autor: Redakce

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová na summite NATO v Madride absolvovala osobné rozhovory s viacerými lídrami krajín, napríklad Británie, Francúzska, Holandska, Kanady či Nemecka. Informovala o tom na sociálnej sieti.

Francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi zagratulovala k druhému mandátu a víťazstvu v parlamentných voľbách a pozvala ho na Slovensko. „S holandským premiérom Markom Ruttem a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom sme hovorili najmä o posilnení obrannej spolupráce medzi našimi krajinami vrátane dlhodobej prítomnosti systémov Patriot na Slovensku,“ priblížila Čaputová.

Prezidentka SR sa tiež prvýkrát stretla s premiérkou Švédska Magdalenou Anderssonovou, ktorej krajina dostala na summite súhlas na vstup do organizácie NATO.S britským premiérom Borisom Johnsonom a kanadským premiérom Justinom Trudeauom sa Čaputová rozprávala o situácii v ich krajinách a na Ukrajine a o ďalšej bilaterálnej spolupráci. Ako dodala, Trudeau v rozhovore oznámil, že Kanada v blízkom čase na Slovensku otvorí plnohodnotné veľvyslanectvo.

ZDROJ: teraz.sk
ZDROJ FOTO: teraz.sk