Syn Richarda Sulíka sa zapojil do boxerského zápasu a utrpel otras mozgu

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: reprofoto

 

Mladý Filip Sulík (27), syn prominentného politika Richarda Sulíka (55), nedávno vstúpil do sveta bojových športov. Minulý víkend sa postavil do boxerského ringu, kde v prvom kole utrpel tvrdý úder, vedúci k otrasu mozgu.

Súboj mladého Sulíka sa odohral proti neúprosnému súperovi Slavomírovi Kuciakovi, ktorý ho zdolal už v prvom kole. Filip prejavil sklamanie zo svojej výkonnosti po zápase na svojom sociálnom profile na Instagrame. Priznal, že stres mal na jeho výkon značný vplyv.

Box je náročný šport, ktorý si vyžaduje nielen fyzickú, ale aj psychickú prípravu. Vyzerá to, že práve psychický tlak bol pre Filipa záťažou. „Bol som prekvapený, ako rýchlo mi došla energia. Možno to bolo spôsobené stresom z verejného vystúpenia. Aj keď sme na tréningu zvyknutí absolvovať aj desať kôl, cítil som sa po prvom kole, akoby som už odboxoval desať zápasov,“ povedal Filip Sulík pre pluska.sk.

Filip Sulík taktiež priznal, že išiel do zápasu s úmyslom skúsiť si, ako na tom vo svete boxu je. Jeho súper však prišiel so zámerom vyhrať. Táto rozdielnosť v myslení mohla ovplyvniť výsledok. Po zápase Filip pocítil bolesti hlavy a zdá sa, že utrpel aj otras mozgu. „Ešte včera ma bolela hlava, no dnes už sa cítim lepšie,“ uviedol.

Richard Sulík, otec Filipa, prišiel na podporu svojho syna zápas sledovať osobne. „Bol som tam, aby som Filipa povzbudil, pozrel si zápas a fandil mu,“ povedal politik. Zdá sa však, že otec nemá úplne pozitívny názor na synove plány pokračovať v boxe, pretože Filip plánuje napriek prehre pokračovať v tréningoch a zápasoch.

Mladý Sulík nám pripomenul, že bojové športy sú nielen fyzicky náročné, ale aj mentálne a že psychická príprava je rovnako dôležitá ako fyzická kondícia.