Sulík zvažoval stiahnutie návrhu na vyslovenie nedôvery vláde

Autor: Redakce
Na snímke podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík pred zasadnutím vlády SR 15. júna 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Strana SaS bola naklonená odkladu hlasovania a možno i stiahnutiu návrhu na vyslovenie nedôvery vláde, tento scenár však zhatil postoj ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) pri podávaní demisie a jeho finálne rozhodnutie tak neurobiť. 


V diskusnej televíznej relácii TV Joj Na hrane to uviedol líder SaS Richard Sulík. „Dohodli sme sa s predsedom poslaneckého klubu OĽANO Michalom Šipošom na dvojhodinovom odložení hlasovania, aby sme si ešte vyjasnili stanoviská,“ skonštatoval Sulík o situácii v parlamente pri avizovanom podaní demisie Matoviča. To, že sa napokon hlasovalo, pripisuje Sulík práve Matovičovej reakcii vziať svoju demisiu späť. „Symbolizuje to ten chaos, ktorý tu bol v predchádzajúcom období pri riadení krajiny,“ dodal. Sulík nemá dôkazy o kupovaní hlasov poslancov, ktorí by podporili pád vlády. Priznal ale, že v parlamente bolo „strašne veľa šumov a klebiet“. Ak sú reálne podozrenia, vyzýva políciu, aby to dôsledne preverila.
Nebojí sa, že podanie návrhu na vyslovenie nedôvery vláde a štvrtkové hlasovanie zaň bude liberálov diskreditovať a poškodí im v najbližších voľbách. Zopakoval, že SaS nie je za predčasné voľby, ale preferuje buď rekonštrukciu vlády, alebo kabinet zložený z odborníkov. Nemyslí si, že by tieto možnosti boli „mimo hry“. Upozorňuje, že na dohodu o predčasných voľbách je potrebné nájsť 90 hlasov.


ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook