Súd nariadil Matovičovi vymazať nepravdivé výroky o Jaroslavovi Haščákovi, Matovič tvrdí, že bude hovoriť pravdu

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Igor Matovič

Okresný súd Trnava vydal neodkladné opatrenie, ktoré žiada od predsedu hnutia OĽANO, Igora Matoviča, aby odstránil zo svojich profilov na sociálnych sieťach desiatky príspevkov a videí obsahujúcich nepravdivé, urážlivé a hanlivé výroky o finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi. Matovič sa vyjadril, že bude stále hovoriť pravdu o Haščákovi bez ohľadu na to, či si to podnikateľ praje.

 

Okresný súd Trnava vydal neodkladné opatrenie, ktoré zaväzuje predsedu hnutia OĽANO, Igora Matoviča, aby odstránil zo svojich profilov na sociálnych sieťach desiatky príspevkov a videí, ktoré obsahujú nepravdivé, urážlivé a hanlivé výroky o finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi. Advokátska kancelária zastupujúca Haščáka informovala o tomto rozhodnutí súdu.

Podľa advokátskej kancelárie Relevans súd vo svojom rozhodnutí konštatoval, že Matovičove videá a príspevky o Haščákovi neobsahujú prípustnú a vecnú kritiku, ale skôr osobné slovné útoky, ktoré nemajú legitímny cieľ. Okrem toho súd vyzval Matoviča, aby vymazal sporný obsah zo svojich sociálnych médií.

Napriek tomuto súdnemu opatreniu Matovič tvrdí, že bude stále hovoriť pravdu o Jaroslavovi Haščákovi bez ohľadu na to, či si to podnikateľ praje. Na piatkovej tlačovej konferencii povedal, že ak si Haščák myslí, že ho môže umlčať, je na omyle. Matovič však priznal, že mu oficiálne rozhodnutie súdu ešte nebolo doručené, a že po jeho doručení sa zariadi tak, aby konal v súlade s verejným záujmom.

Matovič tiež vyjadril svoje nezmierenie s Haščákom vo svojich sociálnych médiách. Na Facebooku napísal, že chce „zakomplexovanému mafoškovi zalepiť ústa“. V reakcii na obvinenia, že Haščák ukradol peniaze určené na liečbu chorých ľudí, Matovič ho označil za „mafoška“ a vyjadril nespokojnosť s jeho konaním.

Poslanec Milan Vetrák upozornil na možnosť odvolania sa proti tomuto neodkladnému opatreniu, pretože Matovič nemal možnosť vyjadriť sa k žalobe. Vetrák tvrdí, že súd vychádzal iba z výpovedí Haščáka a nevypočul druhú stranu.

Zatiaľ Matovič čaká na oficiálne doručenie rozhodnutia súdu a vyjadrí sa až po jeho preštudovaní. Ak bude rozhodnutie súdu v súlade s verejným záujmom, bude ho rešpektovať, inak ho nebude rešpektovať.