Strana Sme rodina chystá niečo naozaj veľké! O čo ide?

Autor: Redakce

Hnutie Sme Rodina už dávnejšie chcelo do parlamentu predložiť návrh ústavného zákona, po vyriešení vtedajšej koaličnej krízy si to však rozmysleli. Teraz je to však opäť inak.

Hnutie Sme rodina plánuje podať návrh ústavného zákona, ktorý by umožnil skrátenie volebného obdobia parlamentu. V pondelok to potvrdil šéf rezortu práce Milan Krajniak (Sme rodina). Podanie návrhu už skôr avizoval šéf hnutia a predseda Národnej rady SR Boris Kollár.

Milan Krajniak zdôraznil, že legislatívny návrh automaticky neskráti volebné obdobie. Len vytvorí právny rámec na to, aby v budúcnosti k skráteniu volebného obdobia parlamentu mohlo prísť.

Na vyhlásenie ministra práce, rodiny a sociálnych vecí zatiaľ zareagovala iba predsedníčka strany Za ľudí, Veronika Remišová.„My túto ústavnú zmenu nepodporíme. Cieľom je, aby vláda pracovala na riešeniach pre ľudí, a nie aby hľadala spôsoby, ako si skrátiť obdobie, keď je možné pre ľudí pracovať,“ uviedla vicepremiérka Remišová. Návrh by malo hnutie Sme rodina podľa jeho predsedu Borisa Kollára podať do 25. augusta tohto roku.

ZDROJ: teraz.sk
ZDROJ FOTO: teraz.sk