Strana Hlas-SD je sklamaná z vyjadrenia prezidentky

Autor: Redakce
Na snímke nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini poèas rokovania 65. schôdze parlamentu v utorok 24. mája 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian *** Local Caption *** parlament politika politici parlament Národná rada
Mimoparlamentná strana Hlas-SD rešpektuje vyhlásenie termínu referenda o možnosti skrátiť volebné obdobie prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Opätovne však poslancov Národnej rady vyzýva, aby zmenu ústavy schválili v parlamente a „neprenášali svoju zodpovednosť v tejto mimoriadne dôležitej otázke na slovenských občanov,“ uviedla strana v stanovisku. Hlas-SD verí, že vyhlásenie referenda sa nestane zámienkou pre poslancov NR SR, aby opäť odsunuli na neskôr rokovanie o zmene ústavy. „Stále platí, že umožnenie konania predčasných volieb, či už prostredníctvom parlamentu alebo ďalšieho referenda, je povinnosťou a verejným prísľubom Igora Matoviča, Richarda Sulíka i Borisa Kollára,“ doplnil Hlas-SD. Strana je sklamaná z vyjadrenia prezidentky, že nebude vyzývať občanov na účasť v referende. „Je to ďalšie zneváženie priamej demokracie a možnosti občanov SR aktívne zasahovať do správy vecí verejných,“ skonštatoval Hlas-SD.

 

 

Ide podľa neho o pokračovanie nezdravého trendu, keď predovšetkým politici vládnej koalície nerešpektujú občana ako jediného nositeľa moci v SR. „Zodpovedný politik sa nesmie báť nechať ľuďom vystaviť zrkadlo svojej práce či už vo voľbách alebo v referende,“ doplnila strana. Referendum o možnosti skrátiť volebné obdobie sa uskutoční v sobotu 21. januára 2023. Termín plebiscitu oznámila vo štvrtok prezidentka. Vyzývať občanov na účasť v referende nebude, ani ich nemieni od účasti odrádzať.
ZDROJ: webnoviny.sk

ZDROJ FOTO: Facebook