Šokujúci incident: Kandidát Sasky Miroslav Martinka brutálne napadnutý pri súťaži vo varení guláša v Mojtíne

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: reprofoto

Obyčajná akcia sa v obci Mojtín zmenila na horor, keď kandidáta Sasky Miroslava Martinku brutálne napadli dvaja neznámi muži. Martinka bol na podujatí ako porotca pri varení guláša s rodinou a bratom, keď sa incident odohral. Podľa jeho slov napadnutiu nepredchádzala žiadna výmena názorov, a udialo sa to v zlomku pár sekúnd.

 

Martinka priznal, že bol napadnutí dvoma mužmi, ktorí ho oblievali pivom a začali ho biť a boxovať. Napadajúci mu mali nadávať do „špiny“. Celý incident sa odohral tak rýchlo, že Martinka nestihol zareagovať. Napriek tomu, že bol po útoku krvácajúci, momentálne nepovažuje za potrebné podnikať žiadne právne kroky.

Tento incident sa nevýrazne podobá na udalosť pred rokom, keď Martinka ako strážca prírody zastavil ľudí pri krádeži dreva, a následne mu podpálili dve autá. Napriek týmto zážitkom a aktuálnemu napadnutiu nepripája Martinka jednoznačnú spojitosť medzi týmito incidentmi.

Kandidát Sasky trpí vážnymi zdravotnými problémami, vrátane nádorov na hlave, a po bitke ho ošetrili záchranári. Popisuje, že ho od incidentu bolí hlava, ale momentálne necíti paniku z trvalých následkov.

Martinka zatiaľ nepodnikol žiadne právne kroky a nepremýšľa o nich pred nadchádzajúcimi voľbami do Národnej rady Slovenskej republiky.