SNS plánuje po voľbách reformu v RTVS, cieľom je, rozdeliť ju na Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: bing.com

Po nedávnych mediálnych udalostiach, kde líder strany Demokrati, Eduard Heger, ktorý má iba 2% podporu a nemá žiadnu reálnu šancu dostať sa do parlamentu, dostal priestor v hlavnej diskusnej relácii RTVS s Robertom Ficom, lídrom strany Smer-SD, Slovenská národná strana (SNS) vyjadrila svoj zámer zasiahnuť do fungovania verejnoprávnej televízie po septembrových parlamentných voľbách.

 

SNS tvrdí, že vedenie RTVS zneužilo televíziu na splácanie politických dlhov voči niektorým politickým osobnostiam, čo podľa nich ohrozuje objektívnosť a spravodlivosť mediálneho vysielania. Tomáš Taraba, nezaradený poslanec Národnej rady SR a člen SNS, vyjadril nespokojnosť so situáciou, kde niektoré politické subjekty majú privilegovaný prístup k médiám.

SNS plánuje po voľbách zasiahnuť do štruktúry RTVS. Ich cieľom je rozdeliť RTVS na dve samostatné inštitúcie – Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas. Okrem toho, SNS chce odvolať všetkých „oľanáckych nohsledov,“ ktorí boli do RTVS zvolení. Týmto spôsobom chcú zabezpečiť spravodlivejší a vyváženejší prístup k médiám pre všetky politické subjekty.