Slovensko odovzdá zajtra Ukrajine kanónové húfnice Zuzana 2

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: bing.com

Slovensko odovzdá Ukrajine v utorok ďalšie dva kusy samohybných kanónových húfnic Zuzana 2. Tieto moderné húfnice budú prvými zo 16 kusov, ktoré boli vyrobené s finančnou podporou Dánska, Nórska a Nemecka. Pôjde o prvé húfnice z balíka 16 kusov, ktorých výrobu financujú spoločne Dánsko, Nórsko a Nemecko.

 

Slávnostné odovzdanie techniky sa uskutoční zajtra o 10.30 h v Dubnici nad Váhom, kde bude prítomný aj premiér Ľudovít Ódor a minister obrany Martin Sklenár. Táto udalosť zdôrazňuje angažovanosť Slovenska voči Ukrajine a jeho podporu v období konfliktu.

Húfnice Zuzana 2 predstavujú moderné a výkonné zariadenia, ktoré môžu posilniť obranné schopnosti Ukrajiny. Spoločné úsilie Dánska, Nórska a Nemecka v financovaní týchto húfnic je dôkazom solidarity a spolupráce medzi krajinami. Ich odovzdanie je dôležitým krokom v zabezpečení bezpečnosti a stability v regióne.

Toto gesto zároveň poukazuje na dôležitosť medzinárodnej spolupráce a vzájomnej podpory vo svete, kde konflikty a hrozby bezpečnosti stále pretrvávajú. Slovensko vysiela jasný signál, že je pripravené prispieť k zachovaniu mieru a stability v regióne a poskytnúť pomoc Ukrajine v ťažkých časoch.

Odovzdanie húfnic Zuzana 2 zvýrazňuje dôveru a silné väzby medzi Slovenskom a Ukrajinou. Očakávame, že táto technika bude využitá s cieľom posilniť obranyschopnosť a zvýšiť bezpečnosť Ukrajiny v čase, keď čelí výzvam a hrozbám z vnútra aj zvonka. Spoločne s našimi partnermi z Dánska, Nórska a Nemecka veríme, že táto pomoc prinesie účinné výsledky a prispeje k stabilite a mieru v regióne.