Škandál! Vakcíny proti ochoreniu COVID-19 po exspirácii!

Autor: Redakce
Na snímke zdravotníèka naahuje injekènou striekaèkou z ampulky vakcínu Novavax poèas vakcinácie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici dòa 10. marca 2022. Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici dnes ministerstvo zdravotníctva SR spúša oèkovanie vakcínou Nuvaxovid od spoloènosti Novavax. Vakcína je dvojdávková a je urèená len pre dospelých. V Banskej Bystrici 10. marca 2022. FOTO TASR - Ján Krošlák

Viac ako 180 000 vakcín proti COVID-19 od spoločnosti Moderna je po exspirácii.

Bratislava 10. augusta (TASR) – Vyše 180.000 vakcín proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti Moderna je po exspirácii. Pre TASR to potvrdil komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR. Ide podľa neho o 1,6 percenta z celkového množstva doručených vakcín.

„Z dôvodu nízkeho záujmu a kratšej doby exspirácie (ktorá bola oproti ostatným vakcínam najkratšia) evidujeme momentálne 189.000 vakcín proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti Moderna, ktorým uplynula doba exspirácie,“ priblížil. Na exspiráciu vakcín upozornil lekár Bratislavského samosprávneho kraja Tomáš Szalay, podľa ktorého nejde o konečné číslo. Celkovo na Slovensko doručili 11.811.320 dávok vakcín.

 

ZDROJ: Teraz.sk

ZDROJ FOTO: Teraz.sk