Šéf parlamentu Boris Kollár podal trestné oznámenie v súvislosti s antikampaňou: Podozrenie zo snahy ovplyvniť výsledky volieb

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Boris Kollár reprofoto

Šéf parlamentu Boris Kollár oznámil, že podal trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre v súvislosti s antikampaňou, ktorá mala za cieľ zdiskreditovať jeho hnutie Sme rodina a ovplyvniť výsledky predčasných volieb. Kollár tvrdí, že skupina okolo podnikateľov Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého mala údajne ponúknuť úplatok vo výške 40 000 eur niekomu, aby šíril nepravdivé informácie o ňom a jeho strane.

 

„Vidíme za tým snahu o diskreditáciu mňa i nášho hnutia a tiež snahu ovplyvniť výsledky volieb cez ovplyvňovanie verejnej mienky,“ povedal Kollár novinárom na tlačovej konferencii. Podľa jeho slov, všetky relevantné dôkazy týkajúce sa antikampaňe a šírenia nepravdivých informácií boli predložené prokuratúre.

Kollár odmietol špekulovať o tom, ktorá politická strana by mohla mať záujem o diskreditáciu jeho hnutia. Na tlačovej konferencii predčítal dva citáty od osoby, ktorá tvrdí, že bola pokúšaná úplatkom. „Bol by som rád, keby orgány činné v trestnom konaní prešetrili, či ide len o osobný záujem Zoroslava Kollára, alebo to robí v prospech konkrétnej politickej strany,“ dodal Kollár.

Na reakciu Tomáša Rajeckého, jedného z obvinených, Kollár reagoval, že nejde o to, aby niekoho obvinil, ale aby poskytol informácie, ktoré majú byť prešetrené. Rajecký voči obvineniam reagoval s tým, že nevie, o akej organizovanej skupine hovorí Kollár a že sa cíti neoprávnene obvinený.

Aj Kollárova expartnerka Barbora Richterová sa vyjadrila k situácii. Tvrdí, že Kollár sa snaží odpútať pozornosť od iných problémov týkajúcich sa jeho osoby. „Nepotrebuje nejakú Richterovú na svoju diskreditáciu. Myslím si, že on si vystačí aj sám so svojím životným štýlom,“ uviedla Richterová.

Generálna prokuratúra zatiaľ nereagovala na Kollárove trestné oznámenie, až budú k dispozícii viac informácií, bude možné bližšie posúdiť závažnosť a smer vyšetrovania.