Roztržka v parlamente: Prezidentskí kandidáti si urážali partnerky. Padali slová ako „magorko“ či „pipka“

Autor: Žofia Petrášová
Zdroj foto: FB Andrej Danko
V Národnej rade SR došlo k vyostrenému konfliktu.

V Národnej rade SR došlo k vyostrenému konfliktu.

Na 9. schôdze Národnej rady SR došlo k vyostrenému konfliktu, keď sa poslanec Igor Matovič (Slovensko) spýtal podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) na jeho zahraničnú cestu v Abú Zabí. Matovič totiž spochybňoval účel Dankovej pracovnej cesty, počas ktorej ho sprevádzala jeho nová partnerka vicemiss Slovenska (2021) Silvia Šulíková. Podpredseda parlamentu neustajne opakoval, že sa skutočne jednalo o pracovnú cestu na čo Matovič vyhlásil, že si tam len išiel užívať so svojou „pipkou“, informujú TVnoviny.

„Pán poslanec Matovič, máte plné ústa slušnosti k ženám. Chápem, že s pipkou Paulínkou si veľa neužijete. Ale prosím, zdržte sa komentáru na moju partnerku,“ opätoval útok Danko. Matovič, zasiahnutý Dankovým komentárom sa presunul k predsedovi SNS a spustila sa vyostrená hádka. Z počiatku boli mikrofóny vypnuté, no po chvíli ich Danko zapol a namieril na Matoviča.

V slovnej prestrelke padali slová ako „magorko“, „chudáčik“ či „mešuge“. Spoločne sa jeden druhému vysmievali z prezidentskej kandidatúry a spochybňovali si psychickú spôsobilosť, až kým Matovič znova nezaútočil na Dankovu partnerku. Ty si myslíš, že ťa má rada, tá tvoja frajerka?, “ spýtal sa predseda Slovenska. Danko následne vypol mikrofónu a prerušil schôdzu s tým, že majú dovtedy poslať Matovičovi tabletky.

Mladá „pipka“

Ako to už zvyčajne býva, Igor Matovič celé dianie v Národnej rade ešte okomentoval na svojej sociálnej sieti. „Ono sa to hlúpym starým bohatým chlapom stáva. Opustia svoju (milujúcu) manželku, ktorú “výchovne” často zbabelo bili a vrhnú sa do náruče mladej pipky. Myslia si ako sa jej veľmi páčia, ako obdivuje ich “mužné” telo a “bystrý”intelekt … a utešene im pri tom bobtná ich samoľúbe ego … ALE v skutočnosti sú to vždy len a len ich prachy, nič iné, k čomu pipky zahoreli láskou,“ napísal Matovič v statuse.

V minulosti bol Andrej Danko obvinený z násilného správania na svojej bývalej partnerke Alexandre. Podnet na Generálnu prokuratúru podal v roku 2016 podnikateľ Ivan Katrinec. Okresný prokurátor však vec odmietol a Danko bol zbavený obvinenia, uvádza SITA.