Remišová nepodporí úradnícku vládu, a nechce ani predčasné voľby

Autor: Redakce
Na snímke ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu SR Veronika Remišová (Za ¾udí) poèas tlaèovej konferencie na tému: Národné centrum zdravotníckych informácii so Sociálnou poisovòou už od 1. júna 2022 uvádza do praxe elektronickú PN (ePN) 31. mája 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian *** Local Caption *** elektronická PN Sociálna poisovòa
Nepodporujem ani nikým nevolenú úradnícku vládu, ktorá nemá žiadnu podporu v parlamente. 

Vyhlásila to predsedníčka strany Za ľudí a poverená vicepremiérka Veronika Remišová. Pripomenula udalosti po páde vlády Ivety Radičovej, keď predčasné voľby priniesli výsledok v podobe jednofarebnej vlády Roberta Fica (Smer-SD). „Aj teraz, keď SaS povalila v poradí už tretiu vládu, vyvolali len nestabilitu, chaos, neporiadok, ktorý môže skončiť predčasnými voľbami,“ podotkla. V súvislosti s prípadnou úradníckou vládou dodala, že najmä v čase krízy je to „absolútne nevhodný a nefunkčný model“. Argumentuje, že v takýchto situáciách je potrebné veľmi rýchlo riešiť pomoc ľuďom.

Na otázku, či preferuje rekonštrukciu vlády, reagovala, že každý nový minister potrebuje niekoľko mesiacov na zorientovanie sa v rezorte. „V čase vrcholiacej energetickej krízy čas na rozdávanie nemáme. Veci treba riešiť teraz a hneď. Navyše, sú to veľmi náročne procesy,“ zdôraznila. Poukázala napríklad na nastavovanie komplikovaných schém pomoci, presunutie eurofondov a spustenie refundácie schém z eurofondov. „To všetko sú technicky náročné veci, ktoré treba zvládnuť čo najskôr,“ uzavrela.

ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook