Dočasne poverený minister spravodlivosti podpísal s odbormi kolektívnu zmluvu pre rok 2023

Autor: Redakce
Zdroj foto: NRSR
Viliam Karas podpísal 22. decembra spolu s predsedom a zástupcami Odborového zväzu Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) kolektívnu zmluvu vyššieho stupňa pre príslušníkov zboru na rok 2023.
Informovali o tom z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti (MS) SR. Minister hovorí o kompromisnej dohode. „Príslušníci ZVJS vykonávajú dôležitú službu pre celú spoločnosť, teším sa na našu spoluprácu aj v novom roku 2023,“ zdôraznil. Súčasťou kolektívnej zmluvy je valorizácia služobných príjmov príslušníkov ZVJS o sedem percent od nového roka a o ďalších desať percent od 1. septembra 2023. Tiež zvýšenie jubilejných odmien pri príležitosti jubilea 50 rokov veku a 60 rokov veku.

Zmluva garantuje aj percentuálne naviazanie hodnoty gastrolístka alebo finančného príspevku vo výške najmenej 85 percent z aktuálne platného opatrenia rezortu práce o sumách stravného pre príslušníkov, ktorí sa nemôžu stravovať v stravovacích zariadeniach zboru. „Kolektívna zmluva pre rok 2023 upravuje výhody a podmienky, týkajúcich sa zabezpečovania výkonu štátnej služby, jej sociálne a ekonomické podmienky z hľadiska poskytovania platových a ďalších náležitostí a v neposlednom rade aj oblasť zabezpečenia činnosti odborového zväzu,“ priblížili z ministerstva.

ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook