Prezidentka sa stretne s nemeckým prezidentom a prevezme si vzácnu cenu

Autor: Redakce

Prezidentka Zuzana Čaputová odcestuje v utorok (24. 1.) do Berlína, stretne sa s nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom.

 

 

Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec. Ozrejmil, že pôjde o ich druhé spoločné rokovanie od znovuzvolenia Steinmeiera do funkcie vo februári 2022. Naposledy sa stretli v apríli minulého roka v Košiciach. „Témou ich utorkového rozhovoru v berlínskom paláci Bellevue budú bilaterálne vzťahy a spolupráca medzi oboma krajinami aj v kontexte 30. výročia nadviazania vzájomných diplomatických vzťahov,“ ozrejmil Strižinec.

 

 

Dodal, že prezident Steinmeier má zároveň otvoriť sériu debát o tom, ako môžu demokracie čeliť súčasným výzvam, na ktoré plánuje pravidelne pozývať osobnosti európskeho politického a spoločenského života. „Spolu s hlavami oboch štátov budú diskutovať aj viacerí novinári, intelektuáli a odborníci zo Slovenska a Nemecka,“ dodal hovorca. Popoludní si má prezidentka Čaputová v Berlíne prevziať Schwarzkopfovu európsku cenu. Strižinec ozrejmil, že Nadácia Schwarzkopf Mladá Európa ju udeľuje osobnostiam alebo inštitúciám vo verejnom živote, ktoré sú oddané mierovej, zjednotenej a udržateľnej Európe.

 

ZDROJ: info.sk
ZDROJ FOTO: Facebook