Podľa Sulíka je víťazstvo Ukrajiny a následný mier v najvyššom záujme Slovenskej republiky

Autor: Redakce
Predseda SaS Richard Sulík pripomenul, že ministerstvo hospodárstva pod jeho vedením po vypuknutí vojny pracovalo na tom, aby sa na Ukrajinu čo najskôr dostala potrebná pomoc.

Strana SaS deklaruje plnú podporu Ukrajine v snahe zastaviť neprijateľnú ruskú agresiu. Ako uviedla pri príležitosti prvého výročia ruskej invázie, k mieru v regióne povedie iba víťazstvo Ukrajiny. TASR o tom informoval hovorca strany Ondrej Šprlák.

„Víťazstvo Ukrajiny a následný mier je v najvyššom záujme Slovenskej republiky,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík. Pripomenul, že ministerstvo hospodárstva pod jeho vedením po vypuknutí vojny pracovalo na tom, aby sa na Ukrajinu čo najskôr dostala potrebná pomoc. „Procesovali sme dodávky paliva, potravín, humanitárneho materiálu, ale cez ruky nám prešiel aj vývoz nábojov či systému S-300, ktorý dnes chráni životy civilného obyvateľstva pred ruskými vzdušnými útokmi,“ načrtol.

Sulík vyzdvihol tiež pomoc ďalších členov a nominantov strany. Zároveň upozornil, že aj vďaka hlasom SaS Národná rada SR schválila uznesenie, ktoré označuje Rusko za teroristický štát. Podľa Juraja Drobu je úlohou Slovenska pomôcť Ukrajine k užšej spolupráci s Európskou úniou. „Rusko svojou inváziou, ktorá za sebou necháva masové hroby nevinných civilistov, predstavuje hrozbu pre celý svet. Hovoriť opak je nielen hazardom pre našu budúcnosť, ale aj nezodpovedným a hlúpym šírením ruskej propagandy,“ skonštatoval.

ZDROJ: aktuality.sk

ZDROJ FOTO: Facebook