Podľa Andreja Danka, by Smer obetoval funkciu premiéra

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: reprofoto

Politické diskusie pred voľbami sú vždy plné nečakaných zvratov, ale to, čo sa udialo počas nedele, prekvapilo mnohých. Šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko totiž v diskusnej relácii spustil bombu: Smer-SSD môže byť ochotný obetovať funkciu premiéra v prospech strany Hlas-SD. Avšak obidve strany tieto tvrdenia neskôr popreli a vyhlásili, že Danko ich predseda prekvapil, a takýto krok nie je v pláne!

 

Táto odpoveď na otázku moderátora vyvolala zmätok a rozruch. Smer-SSD a Hlas-SD rýchlo reagovali, popierajúc Dankove slová.

Hlas-SD Petra Pellegriniho, ktorá momentálne figuruje v prieskumoch na treťom mieste, vyhlásila, že „žiadne takéto dohody neexistujú“ a zdôraznila, že pred voľbami nepremýšľajú o povolebnej spolupráci, ale sú zameraní na získanie čo najväčšieho mandátu v voľbách.

Smer-SSD Roberta Fica sa dlhodobo vyjadruje za povolebnú spoluprácu s Hlasom-SD, no tvrdí, že nemajú žiadne dohody ohľadom povolebnej spolupráce a nie sú ochotní uzatvárať také, ako to naznačil Danko.

Danko šokoval všetkých svojim vyhlásením o možnej obete funkcie premiéra, ale reakcie oboch strán ukázali, že táto téma ešte nie je uzavretá a voľby budú jasne určovať politickú budúcnosť Slovenska.