NAKA opäť zasahuje: Zadržala advokáta Františka Poláka bývalého právnika Mikuláša Černáka

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: reprofoto

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zatkla bývalého právnika Františka Poláka v súvislosti s korupciou. Akcia, ktorú NAKA vykonáva, má názov „CORRUMPERE 1“. Polák je obvinený z minulých prípadov korupcie spojených so snahou o prepustenie väzňov, ktorí boli zatknutí počas polície s názvom „MÉDIA“, ktorú NAKA vyšetrovala v rokoch 2017 až 2021.

 

František Polák je bývalým členom Slovenskej informačnej služby (SIS) a v minulosti boli nájdené u neho uniformy so symbolmi nacizmu. Polícia ho zatkla v rámci operácie Babylon v roku 2020 spolu s bývalým šéfom kontrarozviedky SIS, Ľubomírom Arpášom. Táto vec je momentálne pred súdom, pričom rozhodnutie súdu sa očakáva v októbri.

Obžaloba voči nim bola vznesená ešte vlani v novembri. Čelili obvineniam z vážnych zločinov, vrátane vydierania, legalizácie príjmov z trestnej činnosti a v prípade Arpáša aj zločinu podplácania. Po trestnom zákone hrozia Arpášovi 22 rokov odňatia slobody, Polákovi 21 rokov a Ľubomírovi T. 20 rokov. Taktiež môže dôjsť k zabaveniu majetku. V procese obžalovaní svoju vinu popierajú.