Peter Pellegrini odkaz riaditeľom Slovenských bánk: Pomôžte občanom zvládnuť splácanie splátok hypoték. Slováci živoria, ako zvládnu splácanie hypoték?

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Peter Pellegrini

Predseda strany Hlas, Peter Pellegrini, dnes predstavil ostrú výzvu slovenským bankám. V rámci predvolebnej kampane Pellegrini odkázal bankovým riaditeľom, že majú povinnosť prísť s návrhmi na uľahčenie splácania úverov pre občanov, inak hrozí tvrdý zásah zo strany štátu.

 

Výzvu na sociálnej sieti prezentoval video, v ktorom sa jasne vyjadril k aktuálnej situácii. „Ak neprídete s dobrým a dostatočným riešením, po voľbách vás bude čakať tvrdé opatrenie zo strany štátu. My v HLASe sme na takéto opatrenie pripravení. Lebo len silný štát sa dokáže postarať o svojich občanov,“ zdôraznil Pellegrini.

Strana Hlas vyzýva banky, aby prevzali väčšiu spoločenskú zodpovednosť. Aktuálne štatistiky totiž ukazujú, že banky dosahujú rekordné zisky, zatiaľ čo mnohí občania stále čelia finančným ťažkostiam. „Slovenskí občania živoria, mnohí z nich si nemôžu dovoliť pravidelné výživné jedlo a zdražovanie na Slovensku je najvyššie zo všetkých krajín eurozóny. Banky preto musia v rámci spoločenskej zodpovednosti prísť samy s riešením, ako ľuďom uľahčiť splácanie vyšších úrokov na úveroch, ktoré im poskytli,“ uviedol Pellegrini.

Pellegrini zdôraznil, že cieľom strany je vytvoriť spravodlivé podmienky pre občanov a zaistiť, aby banky prijali konkrétne opatrenia na zmiernenie finančného zaťaženia pre klientov. Táto výzva preto reflektuje snahu strany o aktívne riešenie problémov, ktorým čelia slovenskí občania vo svojich každodenných životoch.